Загальна інформація

Любешівський район  утворений в 1940 році.  Розташований у крайній північно-східній   частині Волині. На сході межує із Зарічнянським районом Рівненщини, на півночі – з Івановським та Дрогичинським районами Брестської області Республіки  Білорусь, на півдні – з Камінь-Каширським, на південному сході – з Маневицьким, на північному  заході – з Ратнівським районами Волинської області.

Територія Любешівщини – 1,5 тис. кв. км. У районі 46  населених пунктів, об’єднаних  в одну селищну  та 20 сільських  рад. Населення – 36 336 чоловік.
Наш край –  край чисельних озер і річок, соснових борів і березових гаїв, чудових природних краєвидів.  На території району – 11 озер, протікає 5 річок, найбільші: Прип’ять, Стохід, Турія. Своєрідний рослинний та тваринний  світ. У районі зосереджені великі запаси сапропелю, торфу, піску, сірої і білої глини, деревини та дикорослих ягід і грибів.

Природні багатства – не єдиний  фактор привабливості поліської глибинки. Любешівщина сьогодні – це і освітньо-культурний центр. Тут функціонує 37 загальноосвітніх навчальних закладів: із них 2 НВК, 13 шкіл І-ІІІ ступенів, 15 шкіл – І-ІІ ступенів, 7 шкіл І ступеня. Діють дитячо-юнацька спортивна школа, будинок дитячої та юнацької творчості, 24 дошкільних навчальних заклади, технічний коледж Луцького НТУ.

Програми культурних заходів здійснюють 33 клубні установи (1 районний, 12 сільських будинків культури та 20 клубів), 39 бібліотек, музична школа, музей Партизанської Слави в с. Любна.

Статус пам’ятки садово-паркового мистецтва має старовинний парк (ХVІІІ ст.) в смт Любешів.

13 серпня 2007 року в районі утворено Національний природний парк «Прип’ять-Стохід»,  загальною площею 39 315 га.

Функціонують дві лікарні, центральна в селищі Любешів та дільнична  в селі Ветли, чотири амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селах Бірки, Залаззя, Бихів, Велика Глуша, 39 фельдшерсько-акушерських пунктів.

В аграрному секторі району економічно активними є 7 агроформувань, з них  4 сільськогосподарських виробничих кооперативи, 2 приватних підприємства і 1 державне підприємство — Любешівська сортодослідна станція та 5 фермерських господарств, 10,6 тис. особистих селянських господарств.

Сільське господарство спеціалізується на тваринництві м’ясо-молочного напрямку, а також на виробництві зерна, цукрових буряків, овочів, картоплі.

На території району знаходиться 187 закладів торгівлі та 13 закладів громадського харчування, 3 готелі.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх