На місці катування людей встановили пам’ятні плити

На площі у Деревку, де 2 серпня 1943 року, партизани безжально закатували та вбили сімнадцятьох чоловіків, відтепер, окрім хреста, встановлено меморіальні плити.

Ще донині у Деревку проживають свідки тієї страшної трагедії, які добре пам’ятають криваву розправу. Вперше ж про неї сміливо розповів учитель місцевої школи Микола Терещук (нині покійний) на святкуванні 450-річчя села. Пізніше він детально описав розправу партизанів і у своїй книзі «Деревок з діда-прадіда».

На знак вшанування загиблих односельців на початку двотисячних на місці побоїща було встановлено хрест.

А віднедавна це священне місце ще більше облагородили:  хрест обгородили, виклали бруківку та встановили дві меморіальні плити. На одній викарбуваний напис: «Вічна і світла пам’ять загиблим 2 серпня 1943 року та всім деревчанам, які загинули в роки Другої світової війни». А на іншій – прізвища закатованих людей.

Не стали фінансово осторонь такої хорошої справи, як розповів в. о. старости Деревківського старостинського округу Віталій Шостак, люди, котрі постійно є меценатами тих чи інших благодіянь у Деревку. А це – Микола Мандзик, Микола Мокич, Юрій Шоломицький, Микола Пугач, Ігор Дроздик, Григорій Михайлюк. Фізично допомогли місцеві жителі Микола Данилик, Юрій Терещук та Василь Якимчук. А підприємець Ростислав Швець уже вкотре пішов назустріч у питанні виготовлення та встановлення пам’ятних знаків. Усім їм щиро вдячний Віталій Миколайович, адже уже не вперше ці люди показують приклад активності та своєрідного патріотизму.
Джерело: Любешівська газета “Нове життя”

2019-09-03
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх