Про перспективи медицини в районі!

30 серпня, відбулось засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства Волинської обласної ради. Зокрема, на комісії розглядалось питання «Про формування госпітальних округів у Волинській області», яке є надзвичайно не простим  як для України загалом , так і для нашого району.  Також  комісія розглянула звернення Президії Любешівської районної ради до очільників Волинської обласної ради та Волинської обласної державної адміністрації щодо збереження  статусу  лікарні інтенсивного лікування для Любешівської ЦРЛ при формуванні госпітального округу.

Голова районної ради Петро Никонович Нагорний, який доповідав з даного питання , наголосив, що питання створення госпітальних округів неодноразово піднімалось на сесіях районної ради, на засіданнях президії районної ради та колегіях райдержадміністрації, вивчалась думка громадськості, враховувались бачення  головного лікаря районної центральної лікарні та головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги, голів сільських рад, депутатів всіх рівнів. Статус лікарні інтенсивного лікування життєво необхідний для якісного надання медичних послуг населенню та відповідає вимогам законодавчих актів про створення госпітальних округів.

Постійна комісія обласної ради прийняла рішення рекомендувати майбутній госпітальній раді зберегти статус лікарні інтенсивного лікування для Любешівської ЦРЛ при формуванні округу до якого належатиме район.

Ситуація з госпітальними округами у Волинській області неоднозначна. Є проект розпорядження Кабміну “Про затвердження переліку госпітальних округів у Волинській області”. Документом передбачено утворити на Волині три госпітальні округи з центрами в Луцьку, Ковелі та Нововолинську.

До Луцького госпітального округу пропонується долучити всі заклади охорони здоров’я, які надають вторинну медичну допомогу на території м. Луцька, Горохівського, Ківерцівського, Луцького, Маневицького  та Рожищенського районів. У Ковельський госпітальний округ пропонується об’єднати заклади м. Ковеля, Камінь-Каширського, Ковельського, Любомльського, Любешівського, Ратнівського, Старовижівського, Турійського та Шацького районів. Госпітальний округ з центром у Нововолинську об’єднуватиме заклади м. Нововолинська, м. Володимира-Волинського, Володимир-Волинського, Іваничівського та Локачинського районів.

Обласна рада неодноразово розглядала питання про госпітальні округи на своїх засіданнях. Зокрема, на 10 сесії 2 лютого, було прийнято рішення “Про звернення Волинської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров`я України та народних депутатів України від Волинської області”. Депутати визначилися, що в нашій області повинно бути 8 госпітальних округів з центрами в Луцьку, Ковелі, Нововолинську, Любомлі, Камені-Каширському, Маневичах та в Ратному.

Після того, коли офіційний Київ не погодився на ці пропозиції, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення,охорони здоров’я, материнства та дитинства, на якому було рекомендовано створити на Волині 5 госпітальних округів з центрами в Луцьку, Ковелі, Нововолинську, Любомлі та Камені-Каширському.

Більшість членів профільної комісії обласної ради розкритикували такий стан речей. Бачення постійної комісії залишається незмінним – на Волині має функціонувати 5 госпітальних округів. Дискусії тривають….

2017-09-01
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх