Реставрація пам’ятки архітектури національного значення «В’їзна брама садиби (мур), XVIII ст. в смт Любешів Волинської області»

 Актуальним питання у селищі Любешів залишається реставрація пам’ятки архітектури національного значення «В’їзна брама садиби (мур), XVIII ст. в смт Любешів Волинської області». Неодноразово піднімалось це питання на сесії районної ради, так на черговій шістнадцятій сесії районної ради 22.06.2017 року підтримано запит депутата районної ради Чикиди М. Т. до голови селищної ради Корця В. Т. щодо реставрації пам’ятки.

За результатами розгляду депутатського запиту повідомлено наступне.

Виконавчим комітетом Любешівської селищної ради укладено договір №13 від 11.04.2017 року з Волинським філіалом ДП «Державним науково-дослідним та проектно-вишукувальним інститутом «ІНДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ» на розроблення робочого проекту на реконструкцію-реставрацію пам’ятки архітектури національного значення «В’їзна брама садиби (мур), XVIII ст. в смт Любешів Волинської області».

Робота з реставрації розпочалась 2015 року після надходження до селищної ради відкритого листа-заяви окремих жителів селища. Згодом рішенням селищної ради від 24.12.2015 року №3/7 було внесено зміни до Положення про цільовий фонд Любешівської селищної ради, що дало змогу отримувати від небайдужих жителів селища благодійну допомогу. Зокрема, у поточному році до цільового фонду селищної ради від ТзОВ «Промліс», Хомича В. М., Видерка А. В., Рудніка І. В., Парфенюка І. М., Комзюка Т. С. надійшли благодійні внески на загльну суму 9290 грн. У 2016 році – 17 110 грн від Кобака С. М., Парфенюка І. М., Тропця С П.,Корця В. Т., Гунчика С. П., Толмачевої Л.Ф., Зімич Н. В., Савоніка С. Ю., Фесика О.М., Фесика Ю. Г., Кравченка С. О., Приходька О. С., а також Любешівської профспілкової організації держустанов.

Проте, селищна рада неспроможна самостійно профінансувати роботи з реставрації. Обов’язковими умовами проведення подальших робіт є, зокрема, тісна співпраця державних органів та органів місцевого самоврядування, а також активізація жителів громади не тільки висловами про стурбованість щодо подальшої долі пам’ятки архітектури, а й вчиненням активних дій задля створення необхідного фінансового підгрунтя.

 

2017-07-25
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх