Зміни, які чекають водіїв з 2018 року

Україна повинна ухвалити дві директиви щодо водійських прав, щоб посвідчення відповідали стандартам Європейського Союзу.

Про це повідомляє газета Сегодня.
Перша директива стосується водіїв легкових авто і терміну дії їхніх посвідчень. На сьогодні видані до 2011 року права є безстроковими.

Посвідчення після 2011 року необхідно змінювати кожні 30 років. За правилами Євросоюзу права будуть дійсні 10-15 років.

Для повторного отримання посвідчення потрібно буде пройти медогляд. У країнах Євросоюзу — це перевірка зору в окуліста або огляд у лікаря із транспортної медицини. Водії віком від 50 років будуть проходити медогляд частіше – раз в три-п’ять  років. Додаткових перевірок водіям легковиків проходити не доведеться.

Друга директива висуне більш суворі вимоги до професійних водіїв, оскільки вони несуть велику відповідальність за безпеку пасажирів та інших учасників дорожнього руху.

Зокрема, професійним водіям доведеться отримати початкову кваліфікацію. Для цього потрібно пройти курс навчання з 280 годин лекцій. Проходити навчання і змінювати права потрібно кожні п’ять років.

Водіям пасажирського і вантажного транспорту медогляд також доведеться проходити кожні п’ять років. За нормами ЄС, медогляд їм доведеться проходити в повному обсязі.

Крім того, професійним водіям для отримання початкової кваліфікації потрібно буде скласти іспит. Однак вимоги до екзаменації кожні п’ять років поки ще немає.

Також в новому посвідченні водія може з’явитися чіп. На ньому будуть записуватися  дані водія і історія правопорушень. Також він служить додатковим захистом від підробок. Однак цю умову Україна не зобов’язана виконувати.

Відповідні нововведення Верховна Рада може розглянути восени, а набудуть чинності вони вже в 2018 році.

 

2017-07-13
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх