За досвідом до об’єднаних територіальних громад

Любешівський район – на порозі створення ОТГ. Щоб ближче познайомитися із життєдіяльністю Об’єднаних територіальних громад Волинської області, цього тижня сільські голови Гірок, Ветел та Люб’язя разом зі мною здійснили дві цікаві зустрічі – з керівником Голобської ОТГ та виконкомом Прилісненської ОТГ.

Голобська об’єднана територіальна громада сформувалася ще у 2015 році. Як зазначив очільник громади Гарбарук Сергій Володимирович, на початках було нелегко, бо ж стати «єдиним організмом», який рухається за спільними напрямами та баченнями, а також у якому враховуються інтереси кожної територіальної одиниці –  було чи не найважчим викликом для депутатів та новообраного голови. Адже донедавна кожна із сільських рад жила за своїми правилами, визначаючи власні пріоритети розвитку та користуючись власними ресурсами. Тому перша справа, за яку взялися в ОТГ, –разом зі старостами порахували ресурси громади і визначили нагальні проблеми, які треба вирішити. «Головне – аби рішення були господарськими. Бо коли в економіку прийде політика – будуть проблеми», – поділився досвідом Сергій Володимирович.

Голобській ОТГ, як і решті перших волинських об’єднаних територіальних громад, довелося бути і першопочатківцем у створенні виконкому. Його створювали спільно, вирішували, аби він був дієвий. Також до його складу ввели посаду проектного менеджера – людину, яка пише проекти, щоб залучити інвестиції для громади (при цьому Сергій Володимирович із щирим задоволенням продемонстрував цілу купу проектів, які вже реалізовані або ж знаходяться у процесі реалізації ).

Багато відповідей на різні питання цікавили сільських голів. Це – фінанси для громади, функціонування галузей освіти та медицини, робота ЦНАПу, ремонт доріг, вуличне освітлення і т.д. (До речі, якщо порівняти зведений бюджет  сільрад до об’єднання і бюджет теперішньої ОТГ, то цифри свідчать, що доходи громади збільшилися: відповідно з 3 до 6 мільйонів гривень. Саме 6 мільйонів – власні надходження ОТГ, згідно з бюджетним кодексом. Посприяв тут і акцизний збір, і оренда землі, і 60% ПДФО).

Аналогічні питання були поставлені і у Прилісненській ОТГ, до якої ми завітали, повертаючись додому із Голоб. Ця громада  є ще зовсім «молодою», але досить впевнено крокує вперед, незважаючи на жодні труднощі.

Звісно, об’єднання громад – процес складний. Але, як кажуть в народі, під лежачий камінь вода не тече. Тож якщо бездіяти – змін не дочекаєшся. Незважаючи на проблеми і виклики реформи, зміни потрібні. Тож досвід об’єднаних територіальних громад громад буде корисний тим, хто готовий торувати цю стежину далі.

А на згадку про знайомство та приємні хвилини зустрічей зробили декілька світлин.

Заступник голови районної ради О.В.Кух

2017-02-24
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх