Наш земляк Едуард Гриневич – Герой Небесної Сотні

      Народився 31 травня 1985 року у селі Деревок  Любешівського району Волинської області. Боєць «Волинської сотні» Едуард Гриневич довгий час зростав і виховувався у сім’ї без батька. Зі слів близьких, звик у житті досягати всього сам, був наполегливим і цілеспрямованим. Навчався у Любешівському технічному коледжі. Заочно здобував знання у Рівненському гуманітарному університеті, де сам оплачував своє навчання. Захоплювався інформаційними технологіями, добре розумівся на комп’ютерній техніці. Активно займався громадською діяльністю. Був членом всеукраїнського об’єднання “Свобода”.
Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ’ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
Взимку 2013-2014 років тричі приїздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Належав до сотні Самооборони Майдану “Волинська Січ”. 16 лютого 2014 року востаннє поїхав у Київ. 19 лютого 2014 року потрапив під воду з брандспойта. Увечері висушив одяг, взуття, а наступного дня знову пішов на передову. Окрім того, він був дещо контужений і погано чув на одне вухо, також в цілях безпеки зняв окуляри і, незважаючи на все, залишався на передовій. 20 лютого 2014 року життя його зупинилось від пострілу у скроню. Він до останнього стояв на барикадах, обороняючи кордони Гідності та Незалежності нашої країни.

        Похований у селі Деревок  Любешівського району Волинської області.

      Указом Президента України Петра Порошенка № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Едуарду Михайловичу Гриневичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

      Ім’я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській; на пам’ятнику Героям Небесної Сотні з Волині у Луцьку на Меморіалі Слави. 25 березня 2014 року рішенням сесії Любешівської районної ради Едуарду Гриневичу присвоєно звання “Почесний громадянин Любешівського району” (посмертно). 22 травня 2014 року рішенням сільської ради села Деревок центральну площу села названо на честь Героя. У селищі Любешів на фасаді будівлі Любешівського технічного коледжу та на фасаді будівлі навчального корпусу № 4 Рівненського державного гуманітарного університету де навчався Герой, йому було відкрито меморіальні дошки.

     Герої Небесної Сотні знайшли вічний спокій у рідній землі. Вони відійшли у вічність заради свободи України, заради щасливої долі нашого народу. Пам’ятаймо!

 

2017-02-20
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх