Благодійна програма «Заміна систем опалення»

Інформація з офіційного сайту  «Чорнобильський фонд здоров’я»

Відповідно до законодавства України, своєї статутної мети, в інтересах фізичних осіб, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та які проживають на радіоактивно забруднених в результаті Чорнобильської катастрофи територіях (далі – чорнобильці), а також в інтересах юридичних осіб з числа державних загальноосвітніх шкіл, дитячих садків, вищих навчальних закладів, державних або комунальних медичних установ, які розташовані на радіоактивно забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи територіях України (далі – партнери), Благодійна організація «Чорнобильський фонд здоров’я» (далі – Організація), відкрила благодійну програму «Заміна систем опалення» (далі – Програма).

Програма розроблена з метою заміни або установленню систем опалення для більш ефективного використання газу за рахунок сучасного економічного обладнання набувачам з Київської, Чернігівської, Житомирської, Рівненської, Волинської, Вінницької або Черкаської областей.

Організація проводить відповідні консультації з НАК «Нафтогаз України», Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Міністерством соціальної політики України тощо, аби вони безпосередньо взяли на себе офіційний письмовий обов’язок сприяти Організації у втіленні цієї Програми в життя.

Організація розпочала здійснення комплексу відповідних заходів та перемовин з виробниками систем опалення, міжнародними партнерами в галузі благодійності, а також питань пов’язаних з транспортуванням та страхуванням на цей час обладнання, митним оформленням в країні, з якої буде здійснюватися відповідна його поставка, узгодженням питання про їх пільгове розмитнення тощо.

Програма відкрита для чорнобильців, членів Громадської організації «Всеукраїнський союз чорнобильців», яка є партнером Організації у її благодійній діяльності.

Також Програма відкрита для партнерів Організації з числа юридичних осіб, які розташовані на радіоактивно забруднених в результаті Чорнобильської катастрофи територіях України.

Чорнобильці та партнери, які бажають прийняти участь в цій Програмі, повинні самостійно звернутися до Організації.

Детальна інформація стосовно умов цієї Програми знаходиться у положенні про благодійну програму «Заміна систем опалення».

Положення про Програму

Пропозиція для чорнобильців

Для подальшого забезпечення сучасним економічним обладнанням для обігріву приватних осель, Організація приймає від чорнобильців, які зареєстровані та проживають на території Київської, Чернігівської, Житомирської, Рівненської, Волинської, Вінницької та Черкаської областей офіційні письмові заяви на включення до цієї Програми.

Безпосереднє постачання систем опалення буде відбуватися за беззастережного дотримання умови щодо обов’язкового укладання офіційного договору між Організацією та конкретними чорнобильцем на благодійних засадах, безкоштовно.

Через засоби масової інформації та органи місцевого самоврядування, Організація повідомить чорнобильців щодо співпраці з конкретним підприємством, яке буде здійснювати фізичне постачання систем опалення, подальший його монтаж та сервісне обслуговування.

Коштами, які потрібні для сплати рахунків за виготовлення проектної документації, монтажу та підключення до системи газопостачання Організація не забезпечує. За особистий рахунок, або за рахунок отриманих субсидій, державних пільгових позичок тощо, кожен чорнобилець повинен самостійно вирішити питання сплати цих рахунків.

За допомогою в оформленні субсидій, державних пільгових позичок тощо, можна звернутися до Громадської організації «Всеукраїнський союз чорнобильців».

Інформація для чорнобильців

Чорнобильці, які бажають бути включеним до цієї Програми мають бути членами Громадської організації «Всеукраїнський союз чорнобильців». Для цього необхідно роздрукувати з Інтернет сайту Організації та власноруч заповнити заяву про вступ в цю організацію.

Тільки після прийняття у члени Громадської організації «Всеукраїнський союз чорнобильців», чорнобильці набувають право бути включеними до цієї Програми.

Для участі в цій Програмі необхідно надіслати на поштову адресу Організації копії своїх особистих документів, а саме:

 • роздруковану та заповнену заяву про вступ в Громадську організацію «Всеукраїнський союз чорнобильців»;
 • роздруковану та заповнену заяву про включення до благодійної програми «Заміна систем опалення»;
 • копію усіх сторінок паспорту громадянина України;
 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру фізичній особі, платнику податків;
 • копію посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (з вкладкою до посвідчення за її наявністю), та довідку про реєстрацію міста проживання на території Київської, Чернігівської, Житомирської, Рівненської, Волинської, Вінницької або Черкаської області.

 

Пропозиція для юридичних осіб з числа сільських, селищних, районних, міських та обласних рад, державних або комунальних медичних установ, загальноосвітніх шкіл, дитячих садків та вищих навчальних закладів, які розташовані на радіоактивно–забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи територіях.

Метою та цілями програми є задоволення енергетичних потреб споживачів за мінімізації загальних витрат за рахунок благодійності, оцінивши необхідні інвестиційні та операційні витрати.

Вибір моделі щодо виду палива, типу генеруючого обладнання або приладів кінцевого споживання буде відбуватися на основі аналізу параметрів альтернативних технологій, економічних характеристик постачання і споживання енергії.

Потенціал вітряної, сонячної та геотермальної енергії під час використання в житлових та нежитлових приміщеннях постійно зростає. Встановлена потужність теплоелектростанцій та теплоелектроцентралей на біомасі може динамічно зростати до 30 МВт.. В секторах кінцевого енергоспоживання біомаса має значний потенціал для нагріву води та опалення житлових і нежитлових приміщень. Централізоване виробництво теплової енергії великими котельнями буде на сучасному рівні і може забезпечувати потреби юридичних осіб з числа державних та комунальних підприємств розташованих на радіоактивно–забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи територіях в повному обсязі.

Найбільшим внеском буде модернізація систем опалення приміщень, у тому числі санація, заміна котлів, встановлення теплових насосів, збільшення частки централізованого теплопостачання, а також водонагрівального обладнання з можливим використанням сонячних колекторів.

Запровадження на радіоактивно–забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи територіях Україні нових підходів до реалізації державної політики щодо фінансування енергоефективності є принциповою умовою для залучення коштів міжнародних благодійних фондів.

Під час проведення спільних з органами місцевого самоврядування заходів щодо поширення інформації про цю Програму, будуть досягнуті наступні позитивні результати державного значення:

 • збільшиться рівень добробуту та соціального захисту населення;
 • буде частково реалізована закріплена у чинному законодавстві програма з економічного розвитку розташованих на радіоактивно–забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи територій;
 • будуть заощаджені кошти громад, які витрачаються на тепло–енергозабезпечення за великими тарифами.

Для подальшого забезпечення сучасним економічним обладнанням для обігріву приміщень соціально значення та загального використання, Організація приймає від юридичних осіб з числа сільських, селищних, районних, міських та обласних рад, державних або комунальних медичних установ, загальноосвітніх шкіл, дитячих садків та вищих навчальних закладів, які розташовані на радіоактивно–забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи територіях, офіційні письмові заяви на включення до цієї Програми.

Безпосереднє постачання систем опалення буде відбуватися за беззастережного дотримання умови щодо обов’язкового укладання офіційного договору між Організацією та конкретним партнером на благодійних засадах, безкоштовно.

Через засоби масової інформації та органи місцевого самоврядування, Організація повідомить партнерів щодо співпраці з конкретним підприємством, яке буде здійснювати фізичне постачання систем опалення, подальший його монтаж та сервісне обслуговування.

На цей час вже ведуться перемовини щодо залучення в Україну опалювальних систем у вигляді благодійної допомоги, безкоштовно. В разі підтримки діяльності Організації керівниками місцевого самоврядування, в Україну може надійти велика кількість якісного опалювального обладнання, що значно зменшить навантаження на державний та місцеві бюджети.

З урахуванням благодійної допомоги, учасники цієї Програми матимуть можливість бути забезпеченими тепловою та електричною енергією за мінімальними витратами.

Інформація для юридичних осіб, які розташовані на радіоактивно–забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи територіях

Для участі в цій програмі необхідно надіслати на поштову адресу Організації, обов’язково засвідчені особистим підписом керівника державної або комунальної установи та печаткою копій документів, а саме:

 • роздруковану та заповнену заяву про включення до благодійної програми «Заміна систем опалення»;
 • копію витягу (виписка) з ЄДРЮОФОП;
 • копію витягу (виписка) органу статистики.

 

Заява про включення до Програми

Перелік областей України в яких діє благодійна програма «Заміна систем опалення»

 • Київська область
 • Житомирська область
 • Рівненська область
 • Волинська область
 • Вінницька область
 • Черкаська область
 • Чернігівська область

Адреса для листування

 • Благодійна організація «Чорнобильський фонд здоров’я»
 • вул. Лаврська, буд. 9, корп. 19, м. Київ, 01015
 • Тел.: +38 (044) 280 1325; 280 1375
 • E–mail: post@chernobyl-people.org

 

2016-12-01
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх