Щомісячна адресна допомога для внутрішньо переміщених осіб

C92CEiNErvkЗаконодавством встановлено, що грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах рад, з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Тобто жителі АР Крим, а також окупованих районів Донецької та Луганської областей мають право на отримання щомісячної грошової допомоги від держави. Вона становить:

– для непрацездатних осіб (пенсіонерів, дітей) – 884 грн на одну людину (члена сім’ї);

– для інвалідів – прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;

– для працездатних осіб – 442 грн на одну людину (члена сім’ї).

При цьому загальна сума допомоги на сім’ю, яку розраховують як суму розмірів допомоги на кожного члена сім’ї, не може перевищувати 2 400 грн. Період виплати щомісячної грошової допомоги не перевищує 6 місяців. Після закінчення цього терміну необхідно заново подавати заяву, де вказати про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги.

У наданні такої допомоги можуть відмовити в наступних випадках:

– будь-який з членів сім’ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах інших, ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення АТО;

-у володінні сім’ї знаходиться два або більше транспортних засобів;

– будь-який з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти суму, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Для отримання грошової допомоги необхідно оформити «довідку переселенця» в Управлінні праці та соціального захисту населення за місцем тимчасового проживання Далі з цією довідкою, яка видається на місці, потрібно звернутися в «Ощадбанк» для відкриття поточного рахунку (безкоштовно), куди і буде перераховуватися грошова допомога.Тому що відповідно до постанови КМУ від 01.10.2015 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» публічне акціонерне товариство “Державний ощадний банк України” визначено  уповноваженим банком, який відкриває та обслуговує поточні рахунки, на які зараховується грошова допомога.

Разом з тим нагадуємо, що в смт. Любешів утворено бюро безоплатної правової допомоги Ковельського місцевого центру БВПД, де кожен зможе скористатись електронними сервісами Міністерства юстиції України та отримати безоплатну первинну правову допомогу — правову інформацію та консультації, витяги з законодавства, роз’яснення з правових питань тощо. Вразливі категорії громадян, визначені Законом України “Про безоплатну правову допомогу” тут же мають доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги — складання процесуальних документів та представництва їх інтересів в суді.

Ми знаходимось за адресою вул. Незалежності, 76 (приміщення Укрпошти, 1-й поверх), графік роботи – пн-пт з 09.00 до 18.00,телефон 3-00-93.

 

Заступник начальника Любешівського

бюро правової допомоги                                                                      З.Жилко

 

2016-11-15
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх