Епізоотична ситуація стосовно африканської чуми свиней в районі – під контролем

Картинки по запросу африканська чума25 серпня 2016 року до Управління Держпродспожив служби в Любешівському районі поступив сигнал про загибель домашніх свиней в смт.Любешів – в господарстві Літвінчук Н.Я., с.Залізниця (хутір Дякове) – в господарстві Подерні В.В., с.Л.Воля – в господарстві Бубало О.А. Спецiалiстами ветеринарної медицини (групи швидкого реагування, до складу яких входять 3 особи: спеціалісти управління Держпродспожив служби, районної лікарі ветеринарної медицини) в вищезазначених населених пунктах виявлено трупи свиней віком близько 1 року, білої масті. При патологічному розтині трупів, загиблих свиней виявленні характерні зміни, для африканської чуми свиней. Відібрані матеріали (селезінка, лімфатичні вузли, шматочки серця, нирки, печінки, легень) доставлені до Волинської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини 25 серпня 2016 року о 14-00 години та 26 серпня 2016 року о 08-00 годині доставлено в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДIЛДВСЕ) м. Київ.
Лабораторними дослідженнями в ДНДIЛДВСЕ о 14 годині 26 серпня 2016 року (експертиза № 005595 п.м./16 від 26 серпня 2016р. додається) встановлено діагноз – африканська чума свиней.
У зв’язку із виявленням в районі загибелі свиней від африканської чуми та з метою недопущення занесення збудника на територію Любешівського району 27.08.2016 року, проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Любешівській райдержадміністрації, на якому розглянуті питання щодо дій кожної служби району, керівників та власників свинарських, мисливських господарств, забійних та переробних підприємств по профілактиці та ліквідації африканської чуми свиней. Протоколом засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Любешівській райдержадміністрації, затверджено план карантинно-обмежувальних заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней на території населених пунктів Любешівського району Волинської області: смт Любешів, с.Любешівська Воля, с.Залізниця (х.Дякове) з 27 серпня 2016 року.
За результатами комісії вирішено:
1. Оголосити територію смт Любешів, с. Любешівська Воля, с.Залізниця (хутір Дякове) Любешівського району Волинської області неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановити карантин з 27 серпня 2016 року.
2. Затвердити План карантинно-обмежувальних заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней на території населених пунктів Любешівського району Волинської області: смт Любешів, с.Любешівська Воля, с.Залізниця (х.Дякове).
3. Встановити епізоотичним осередком смт Любешів, с. Любешівська Воля, с.Залізниця (хутір Дякове), як зону високого ступеня ризику (карта епізоотичного осередку додається).
4. Встановити зону захисту, що оточує межі першої зони (зону епізоотичного осередку) з західної сторони до межі сіл В’язівно, с.Деревок, с.В.Курінь, с.Проходи, с.Цир, с.Лахвичі, с.Шлапань, с.Гречища ; з південної сторони до межі с. Рудка, с.Заріка, .Березичі, с.Нові.Березичі, с.Угриничі, с.Седлище,; зі східної сторони до межі сіл Судче, Бер.Воля, Лобна; з північної сторони до межі с.Хоцунь, Бучин, Підкормілля, Селісок, Пожіг, Зарудчі (Карта зони захисту додається).
5. Встановити зоною нагляду всю територію Любешівського району.
6. Звернутися до Голови Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Волинській облдержадміністарції щодо встановлення зони нагляду, що виходить за межі Любешівського району;
7. Створити робочі групи щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней на території населених пунктів Любешівського району Волинської області: смт Любешів, с.Любешівська Воля, с.Залізниця (х.Дякове) у складі, що додаються.
8. Головам Залізницької сільської та Любешівської селищної рад визначити місця для спалювання трупів свиней.
9. Любешівській райдержадміністрації підготувати та направити до Волинської облдержадміністрації документи для виділення коштів на відшкодування збитків власникам свиней в епізоотичному осередку.
10. Любешівській районній державній адміністрації, Любешівському районному відділу державної служби надзвичайних ситуацій України в Волинській області, Любешівському відділенню поліції Камінь-Каширського відділу управління Національної поліції у Волинській, управлінню Держпродспоживслужби в Любешівському районі та іншим залученим службам забезпечити безумовне виконання затвердженого плану заходів та Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.03.2014 № 81, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 березня 2014 р. за № 363/25140.
11. Вирішення питання щодо оголошеного карантину з неблагополучних пунктів розглянути не раніше ніж через 40 днів після проведення всіх заходів згідно «Плану заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання».

2016-08-30
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх