АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

Картинки по запросу африканська чума свинейВетеринарна служба району повідомляє, що з 27 серпня 2016 року в районі запроваджено карантин (смт Любешів, с. Воля Любешівська, хутір Дякове Залізницької сільської ради) у зв’язку з виявленням випадків захворюваності свиней на Африканську чуму, відповідно вимог чинної «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 81 від 05.03.2014р.

АЧС – висококонтагіозна вірусна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно, безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків.
Збудник АЧС – вірус, стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища. У трупах свиней вірус зберігається до десятки тижнів, у м`ясі від хворих тварин – до 155 днів, копченій шинці – до 5 міс., у гною до 3 місяців.
Хворі свині виділяють вірус АЧС з сечею, фекаліями, виділеннями з носа, очей та іншими природними виділеннями.
Загибель тварин при зараженні АЧС становить 100%.
Засобів імуно-профілактики та лікування хвороби не існує.
Людина цим захворюванням не хворіє.
Клінічні ознаки захворювання.
Від зараження до перших проявів клінічних ознак хвороби може пройти від 3 до 15 діб. При гострому перебігу хвороби можлива раптова загибель тварин або протягом 1-5 днів після прояви симптомів:
Підвищення температури тіла до 42 С, прискорене дихання та почервоніння шкіри на вухах, кінцівках у області підгрудка та живота.
Крім того, може відмічатись діарея з домішками крові, кашель, кров`янисті виділення з носу, судоми та параліч кінцівок.
Здорові свині заражаються при контакті з хворими або їх групами, а також через корми (особливо харчові відходи, що містять залишки продуктів забою заражених свиней), воду, предмети догляду, транспортні засоби забруднені виділеннями хворих тварин.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬТСЯ ЗГОДОВУВАННЯ СВИНЯМ НЕОБРОБЛЕНИХ ХАРЧОВІ ВІДХОДИ, В ТОМУ ЧИСЛІ ОТРИМАНІ З ЗАКЛАДІВ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ!!!

Корми, комбікорми невідомого походження, без супровідних ветеринарних документів, придбані на стихійних ринках становлять небезпеку!!! Відомі випадки зараження свиней після згодовування кукурудзи, що залишилась на полях після збору урожаю.
З метою запобігання занесення вірусу АЧС в і господарства Державна служба ветеринарної медицини рекомендує:
1. Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях. Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.
2. Регулярно здійснювати очистку та дезінфекцію приміщень у яких утримуються свині. Обслуговування тварин проводити лише у змінному одязі, при цьому використовувати окремі засоби догляду, інвентар. Постійно вести боротьбу з гризунами.
3. Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.
4. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів.
5. Забій тварин проводити лише після перед забійного клінічного огляду спеціалістом ветеринарної медицини, реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.
6. Не купувати м`ясні продукти в невстановлених для цього місцях, стихійних ринках.
7. При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно звертатись до представників державної служби ветеринарної медицини. КОНТАКТНІ ТЕЛЕФОНИ: 21-367, 0508760026, 0990291556

8. Обов`язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов`язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.
9. Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати згідно Закону України «Про відходи».
10. Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.
11. Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією, що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.
12. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині. При цьому необхідно пам`ятати, що ПРОВЕДЕННЯ ДЕЗИНФЕКЦІЇ ТВАРИННИЦЬКИХ ПРИМІЩЕНЬ ПОБУДОВАНИХ З ПОРИСТИХ МАТЕРІАЛІВ (ЦЕГЛА, ПІНОБЛОКИ, ГАЗОБЛОКИ, КЕРАМЗИТОБЕТОННІ БЛОКИ ТА ІН.) НЕ ГАРАНТУЄ СТОВІДСОТКОВЕ ЗНИЩЕННЯ ВІРУСУ У ЗВ`ЯЗКУ З МОЖЛИВІСТЮ ВІРУСУ ГЛИБОКО ПРОНИКАТИ В СТРУКТУРУ ТАКИХ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ.

ПАМ’ЯТАЙТЕ ЛИШЕ СУРОВЕ ДОТРИМАННЯ ЦИХ ВИМОГ ДАСТЬ МОЖЛИВІСТЬ УНИКНУТИ ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ВЕЛИЧЕЗНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗБИТКІВ!!!

Ветеринарна служба Любешівського району.

2016-08-30
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх