Про інвестиційні проекти Волині – від “а” до “я”

Про інвестиційні проекти Волині – від “а” до “я”

Загальний обсяг коштів, спрямованих на інвестиційні проекти будівництва регіону, у цьому році складає 296,6 мільйонів гривень. Саме про так суму повідомила начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Лілія Павлова під час чергової оперативної наради.

З них, відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2016 рік”, для області передбачено 146,6 мільйонів гривень, що спрямовуються на реалізацію інвестиційних проектів, – продовжила Лілія Романівна. – Зокрема це кошти державного фонду регіонального

розвитку в сумі 91,5 мільйонів гривень, субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у сумі 48, 5 мільйонів гривень та субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, у сумі 6,6 мільйонів гривень.

Разом із тим, згідно з рішенням обласної ради від 10.02.2016 № 2/34 “Про обласний бюджет на 2016 рік” (зі змінами) на капітальні видатки з обласного бюджету спрямували 150 мільйонів гривень. З-поміж них 79,1 мільйона витратять на спорудження, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів комунальної власності, 15,6 мільйонів гривень – будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг, а також 55,3 мільйонів гривень на придбання обладнання.

Відтак, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зауважив, що цьогоріч регіон отримав близько 300 мільйонів на об’єкти капітального будівництва та 400-450 мільйонів – на інфраструктурні. Позаяк 200 мільйонів уже витратили на реконструкцію дороги Луцьк-Львів і ще приблизно 200-250 мільйонів фінансування можуть надійти на реконструкцію та будівництво доріг за рахунок Державного та місцевих бюджетів.

– Це тих 700 мільйонів, про які ми говорили на початку року, – нагадав Володимир Петрович. – Якщо спрацюємо так само, як і в першому півріччі 2016 року, то є всі можливості близько 200 мільйонів додати за рахунок перевиконання місцевих бюджетів у другому півріччі 2016 року.

По тому ж він повідомив, що завданням органів влади шляхом здійснення аналізу зазначених вище даних створити базу для того, щоб у наступному році на розвиток регіону за усіма напрямками вдалося закумулювати не менше мільярда гривень. Однак, усе залежить від того, яким чином сформують бюджетну політику, як передадуть можливості щодо адміністрування, чи реалізують дорожній фонд тощо.

Що стосується проектів фонду регіонального розвитку, то в переліку на 2016 рік їх перебуває 21. Шість із них, варто зазначити, реалізуються в обєднаних територіальних громадах. Загальний обсяг фінансування становить 107,2 мільйони гривень. Однак, у зв’язку з тим, що одна з основних умов надання коштів фонду, а для Волині цьогоріч це 91,5 мільйонів гривень, на упровадження зазначеної категорії проектів – наявність співфінансування, 15,7 мільйонів гривень виділять із місцевих бюджетів області.

Основна проблема, що виникає під час реалізації інвестпроектів фонду регіонального розвитку, за словами начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації, – недосконалість виготовленої проектно-кошторисної документації. Відтак, навіть під час виконання будівельних робіт, її доводиться коригувати та вносити зміни.

Разом із тим, відповідно до субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, 48,5 мільйонів гривень спрямують на 142 об’єкти соціально-культурної сфери.

Слід зауважити, що для отримання коштів зазначеної субвенції з бюджетів сіл, селищ та міст районного значення повинні виділити не менш ніж 1 відсоток від її загального розміру, а з обласного, районних та міст регіонального значення бюджетів – не менш ніж 3 відсотки. Частина рад міст обласного значення та районних державних адміністрація передбачила необхідну суму фінансування. Однак не всі.

У звязку з цим голова облдержадміністрації Володимир Гунчик наголосив:

– Упродовж 2016 року у нас було дуже багато заявок від представників місцевих органів влади з проханням надати відповідну фінансову допомогу. Ми щодо цих питань працювали з народними депутатами та виробили відповідну позицію, яка знайшла відображення у постанові Кабінету Міністрів України і субвенції в розмірі 48 мільйонів гривень на соціально-економічний розвиток регіону.

Тож, більш ніж дивно, чому місцеві органи влади починають пасувати в реалізації цих проектів. Відтак, Володимир Петрович підкреслив, що не можна допустити ситуації, коли в кінці року отримані з такими труднощами кошти знову повернуться до Державного бюджету.

Інформація з офіційного сайту Волинської ОДА

2016-08-19
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх