Дим від спалювання сухої рослинності – один із найбільш отруйних для людини

0001s0y9Звернення голови облдержадміністрації до волинської громади

     Шановні волиняни! Весна прийшла за календарем, а відтак незабаром кожен вправний господар візьметься наводити лад коло осель, прибираючи залишки рослинності. До активного прибирання населених пунктів та обочин доріг стануть працівники житлово-комунальних господарств. До Пасхи традиційно відбуватимуться екологічні акції, до яких долучаються активісти, небайдужа громадськість та працівники підприємств і установ області. Безумовно, вітаю такі хороші ініціативи, але разом із тим звертаюся до кожного мешканця краю з проханням у жодному разі не спалювати залишки сухого листя та трави, а також сміття.

Прошу волинян дотримуватися правил поводження із вогнем, позаяк навіть невелике вогнище може стати причиною серйозної пожежі. Пам’ятайте, за самовільне випалювання сухої трави передбачено не тільки адміністративну, але й кримінальну відповідальність. Згідно зі ст. 245 Кримінального Кодексу України за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим небезпечним способом – штраф від 300-т до 500-т неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або ж позбавлення волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Окрім того, закликаю волинян бути свідомими й дбати за екологію. Варто знати та пам’ятати, що на місці згарищ відбувається руйнація ґрунтового покриву, гинуть корисні мікроорганізми. Як наслідок – виснаження ґрунту, та відповідно, в подальшому зменшення врожайності. Тож закликаю проявити обачність і берегти природні багатства Волині для наступних поколінь.

Не варто забувати, що  дим від спалювання сухої рослинності – один із найбільш отруйних для людини, а відтак закликаю краян дбати за власне здоров’я та здоров’я дітей, а також берегти довкілля, рідний край і його багатства!

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

2016-03-03
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх