День Соборності України

00Дорогі краяни! Щиросердечно вітаю вас з одним із найважливіших національних свят України – Днем Соборності!

22 січня український народ відзначає 97–у річницю підписання Акту злуки між представниками Української Народної Республіки та Західно – Української Народної Республіки, який увійшов в історію як свято національної єдності – День Соборності України.

Акт Злуки був проголошений на Софійському майдані в Києві. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибокий слід в історичній пам’яті українського народу. Цій даті судилося навічно закарбуватися в історії України величним національним святом. Під прапор єдиної держави стали люди, різні за своїм походженням та освітою, майновим станом і звичаями. Їх об’єднало розуміння того, що тільки соборний народ є нацією. І хоча, через низку тодішніх обставин, національна революція зазнала поразки й Україна знову виявилася розшматованою, але знак у вічність був поданий.

Історичний досвід постійно нагадує – головною, незаперечною, неперехідною цінністю для всіх нас є незалежна, соборна держава. Лише за умови політичної й економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України у світі. Головний урок Дня Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності сила.

Минуло майже століття, однак на часі та ж проблема солідарності, соборності, єдності України. Підчас Революції Гідності, яка у нашому сьогоденні стала початком битви за незалежність та соборність, саме в цей день, 22 січня загинули перші Героїв Небесної сотні Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Сьогодні ллється кров, наші хлопці на Сході країни ціною власних життів відстоюють її суверенітет і територіальну цілісність. Серцем ми з Ними. Ми молимося за кожного з Них, за всіх нас, за нашу державу!

Як і далекого дев’ятнадцятого, недавнього дев’яностого, так і тепер, у 2016 зводиться воєдино собор людських душ.

Сьогоднішне відзначення Дня Соборності повинно стати ще однією нагодою для об’єднання всього суспільства навколо стрижневої ідеї творення – квітучої, незалежної, європейської України. Ми всі різні, але прагнути одностайності у ставленні до батьківщини – наш священний обов’язок.

Нехай же наша державницька діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу. Зичу усім здоров’я і злагоди, сил та натхнення, успіхів та задоволення від роботи на благо нашої країни! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети — процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України.

В єдності – наша сила! Тож слава Україні та її народові! Хай береже нас Господь! А свята йорданська вода зціляє й об’єднує наші душі, примножує достаток у кожному домі, засіває щастя при міцному здоров’ї на многії-многії літа.

 Миру вам і Божої благодаті!

З повагою, голова районної ради  

                                                                                               Петро Нагорний

2016-01-22
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх