Ще раз про децентралізацію бюджетів

НАРАДАЗа участю голови облдержадміністрації відбулася селекторна нарада під головуванням першого заступника Глави Адміністрації Президента України Віталія Ковальчука з питань децентралізації бюджетів.

Позиція столиці – далеко не всі регіони усвідомили суть та переваги змін, внесених до Податкового кодексу України, та деяких законів України. А тому мають місце нарікання щодо недостатнього фінансування з Державного бюджету на освіту та медицину. У відповідь Віталій Ковальчук наголосив: наразі фінансування збільшили лише на обороноздатність країни. Відтак потрібно виходити з існуючих тих реалій. Окрім того, перший заступник Глави Адміністрації Президента України додав, що всі податки заморозили на рівні минулого року, оскільки можливості їхнього збільшення не було.

– Змінився підхід до формування місцевих бюджетів, зокрема було розширено базу оподаткування нерухомості на місцях, – зауважив Віталій Ковальчук. – Відтепер, місцева влада отримали право затверджувати базу та ставку оподаткування нерухомості, в тому числі й житлового фонду. Окрім того, відбулося й адміністрування акцизного податку на алкогольні та тютюнові вироби.

Окремо зупинилися на питанні формування єдиної інформаційної політики в державі. Зійшлися на тому, що усі органи виконавчої гілки влади повинні озвучувати єдиний меседж щодо проблемних питань, які активно обговорюються у суспільстві. Оскільки громаду потрібно консолідувати, слід налагодити ефективну комунікацію в регіонах України. Наразі ж виникла необхідність роз’яснення державної політики на місцях.

Слід також зазначити, що у Міністерстві фінансів України під час наради з директорами департаментів фінансів облдержадміністрації додатково обговорять проблемні питання, що виникають у регіонах.

 

2015-02-10
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх