Має знати кожен! Як діяти у надзвичайних ситуаціях.

При загрозі бойових дій:

–  Закрийте штори або жалюзі (заклейте вікна паперовою стрічкою, скотчем “навхрест”) для зниження ураження осколками скла;

–    Вимкніть електроприлади, закрийте воду та газ, погасіть пічне опалення;

–   Візьміть документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, медичну аптечку;

–   Негайно покиньте житлове приміщення укрийтеся в підготовленому підвалі або найближчому укритті;

–   Попередьте про небезпеку сусідів. Допоможіть одиноким людям похилого віку і дітям;

–   Без крайньої необхідності не залишайте безпечного місця знаходження;

При проведенні тимчасової евакуації цивільного населення із небезпечного регіону:

–   Візьміть документи, гроші і продукти, необхідні речі, медикаменти.

–  По можливості допоможіть громадянам похилого віку, людям з фізичними вадами.

– Дітям дошкільного віку кладеться в кишеню або пришивається до одягу записка, де вказується П.І.Б., домашній адрес, а також П.І.Б. матері та батька.

–  Слідуйте вказаному маршруту. При необхідності звертайтесь за допомогою до правоохоронних органів або медичних працівників.

Дочекатися закінчення обстрілів рекомендується:

–   У спеціально обладнаній захисній споруді;

–   У будь-якій канаві, траншеї або ямі;

–   У широкій трубі водостоку під дорогою (не варто лізти занадто глибоко, максимум на 3-4 метра);

–   Вздовж високого бордюру або фундаменту забору;

–   У дуже глибокому підвалі під капітальними будинками старої забудови (бажано, щоб він мав 2 виходи);

–   У підземному овочесховищі, силосній ямі і т.д.

–   В оглядовій ямі відкритого (на повітрі) гаража або СТО;

–  У каналізаційних люках поряд з вашим будинком, це дуже хороше сховище (але чи вистачить у вас сил швидко відкрити важкий люк) Важливо також, щоб це була саме каналізація або водопостачання – в жодному разі не газова магістраль!)

–   В ямах- “воронках”, які залишилися від попередніх обстрілів або авіа нальотів.

У гіршому випадку – коли в полі зору немає укриття, куди можна перебігти одним швидким рухом – просто лягайте на землю і не рухайтеся, закривши голову руками! Переважна більшість снарядів і бомб розриваються у верхньому шарі ґрунту або асфальту, тому залишки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-50 см над поверхнею.

 Отже, загальне правило: ваше укриття має бути хоч мінімально поглибленим і, разом з тим, перебувати подалі від споруд, які можуть завалитися зверху при прямому влученні, або можуть спалахнути. Сховавшись в укритті, лягайте і обхопіть голову руками. Відкрийте рот – це вбереже від контузії при близькому розриві снаряда чи бомби. Не панікуйте.

Не підходять для укриття:

Під’їзди будь-яких будівель,прибудовані споруди. Від багатоповерхових/багатоквартирних будинків взагалі слід відбігти хоча б метрів на 30-50;

Місця під різною технікою (скажімо, під вантажівкою або під автобусом);

Ніколи не слід ховатися зовні під стінами сучасних будівель! Нинішні бетонні “коробки” не мають ані найменшого запасу міцності і легко розсипаються (або “складаються”) не тільки від прямого попадання, а й навіть від сильної вибухової хвилі: є великий ризик зсувів і завалів. Не можна також ховатися під стінами офісів і магазинів: від вибухової хвилі зверху буде падати велика кількість скла; Іноді люди інстинктивно ховаються серед будь-яких місць, закладених контейнерами, заставлених ящиками, будматеріалами і т.п. (вступає в справу підсвідомий рефлекс: сховатися так, щоб не бачити нічого). Ця помилка небезпечна тим, що навколо вас можуть бути легкозаймисті предмети і речовини: виникає ризик опинитися серед раптової пожежі.

Дії під час артобстрілу :

–    Якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шерех), а через 2-3 секунди – вибух, відразу падайте на землю. Не панікуйте: вже те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів досить далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили достатньо безпечну відстань.

–  Проте наступний снаряд полетить ближче до вас, тому замість самозаспокоєння швидко і уважно озирніться навколо: де можна надійно сховатися? У випадку, якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі або трамваї – слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку “від будівель і споруд” і лягти на землю. Озирніться і візуально шукайте більш надійне укриття неподалік. Перебігати слід короткими швидкими кидками відразу після наступного вибуху.

–    Якщо перші вибухи застали вас в дорозі на власному автомобілі – не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу: ви ніколи не будете знати, в який бік перенесеться вогонь, і чи не почнеться обстріл далі, скажімо, з мінометів. Крім того, бензобак вашого авто збільшує ймовірність обгоріти.

Тому: негайно зупиняйте машину і швидше шукайте укриття.

Якщо стався вибух:

–  Переконайтесь в тому, що ви не отримали значних травм.

–  Заспокойтесь і уважно огляньте все навколо, чи не існує загрози наступних обвалів і вибухів, чи не звисає з руїн розбите скло, чи не потрібна комусь ваша допомога.

–  Якщо є можливість спокійно вийдіть з місця події. Якщо ви  знаходитесь в завалі – періодично подавайте звукові сигнали.

Пам’ятайте, що при низькій активності людина може протриматись без води п’ять діб.

 

Управління ДСНС України у Волинській області

 

Дії у разі теракту(ОСТ)

 

 

 

транспорт теракт

2015-02-04
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх