Відповідь на запит депутата

На запит депутата районної ради Панасюка В. С., щодо розробки алгоритму розрахунку вартості документацій для будівництва індивідуального житлового будинку повідомляємо.

З прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» № 3038 від 17 лютого 2011 року отримання дозвільних документів спростилось. Будівництво індивідуальних житлових будинків площею до 300 м здійснюється на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки який видається органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження пакета документів, до якого входять:

  • заява на видачу будівельного паспорта (безкоштовно);
  • засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію (безкоштовно або за розцінками нотаріуса – 2 грн за лист);
  • ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об’єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об’єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, тощо) (оплата в залежності від способу виготовлення – від безкоштовно до 870 грн);
  • проект будівництва (за наявності) – не вимагається;
  • засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову (безкоштовно або за розцінками нотаріуса – 2 грн за лист).

Та посилається повідомлення про початок виконання будівельних робіт в інспекцію ДАБК (безкоштовно) і можна розпочинати будівництво.

Після завершення будівництва виготовляється технічний паспорт (від 500грн до 1000 грн) та надсилається в інспекцію ДАБК в двох екземплярах декларація про готовність об’єкта до експлуатації (безкоштовно).

Зареєстрована декларація є підставою для звернення в орган державної реєстрації прав для одержання свідоцтва про право власності на нерухоме майно (120 грн).

Порядок спрощений, але надання земельних ділянок для містобудівних потреб встановлюється лише містобудівною документацією (генпланом). Виготовлення технічної документації для видачі правовстановлюючих документів на земельну ділянку (від 605грн до 1600 грн) та реєстрація прав для одержання свідоцтва про право на нерухоме майно (120 грн).

Ю.М. Верба – начальник відділу містобудування та архітектури Любешівської РДА.

2014-10-21
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх