Новини області

Сьогодні відбулася розширена нарада за участю керівництва області, військових, представників силового блоку, керівників виконавчої влади та місцевого самоврядування на місцях, а також духовенства. Метою відвертої розмови було з’ясувати,  які чинники та проблеми спричинюють непрості процеси на Волині.

На початку засідання голова обласної ради Валентин Вітер попросив присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих військовослужбовців. Потому слово взяв голова ОДА Володимир Гунчик та задав тему дискусії: як відстояти Незалежність України в умовах складної економічної ситуації та нечесної інформаційної війни, прояви якої відчутні уже й на Волині.

З неприхованим оптимізмом до залу звернувся керуючий Волинською єпархією УПЦ КП, митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Він запевнив, що у цій війні україніці переможуть завдяки любові та закликав усіх до терпіння. “Усі ми за мир і проти того, щоб Україна була під Росією. Це має нас об’єднати”, — наголосив владика.

Присутнім надали правову консультацію щодо їхніх функцій  та повноважень в умовах оголошеної часткової мобілізації. Керівник юридичного відділу ОДА Віталій Потапенко заявив, що готовий консультувати керівників місцевих влад у телефонному режимі.

Військовий комісар Волинського обласного військового комісаріату Олег Галак

проінформував про систему оповіщення при мобілізації. Він також повідомив, що на Волині при військкоматах  формуватимуться загони самооборони, які будуть задіяні у випадку прямої агресії Росії. Людям, які вступатимуть у такі загони видаватиметься зброя. Олег Балак закликав лідерів громад повідомляти військових комісарів про переселенців-чоловіків зі Сходу України, які мають призовний вік.

До трибуни виходили й військовий прокурор, керівники СБУ та МВС в області.

Всі доповідачі мусили відповідати на непрості запитання керівників місцевового самоврядування, які кожного дня стикаються з безліччю проблем.

Найважче, заявляють керівники, хоронити загиблих. Орім морального стресу, родини стикаються з бюрократичними перепонами і свої болі виливають на місцевих чиновників. Про це емоційно говорив Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк. Більшість колег у залі його підтримали. Військовий комісар та голова ОДА пообіцяли вплинути на ситуацію бюрокртією, що додає гостроти у таких трагічних ситуаціях.

Чимало питань звучало і щодо принципів мобілізації. Сільські голови цікавилися, чому кількість мобілізованих не є пропорційною і в одних селах забирають більше вояків, аніж в інших. Карасинський сільськитй голова Світлана Сидорук з Камінь-Каширського району закликала до встановлення соціальної справедливості. “Одні п’ють, а інші воюють”, — емоційно додала вона.   Керівники силових структур рекомендували сільським головам співпрацю та просили інформувати відповідні стуруктури про громадян, які несанкціоновано торгують алкоголем, оскільки їхня діяльність сьогодні по-особливому загострює напругу.

Ковельський міський голова Олег Кіндер підняв проблему мобілізації транспортних засобів. З його слів техніку масово забирають зі стратегічних комунальних підприємств, тоді як машини приватних структур залишаються незайманими. Навести лад у цьому питання також обіцяє виконавча влада.

Окремою темою розмови була доля бійців 51 бригади, яких підозрюють в дезертирстві. Окремі сільські голови заявляють, що готові надати свідчення, щоб допомогти виправдати цих солдатів. Свою підтримку пообіцяв і Володимир Гунчик: “Хлопці залишилися живі. Це — найголовніше! Зараз їхз треба захистити”, — вважає він.

До чиновників звернувся і батько одного із вояків   Ярослав Мудрик. Він закликав усіх до патріотизму та державницької позиції. Просив не чинити опору мобілізації. Адже воїни, які несуть службу вже тривалий час потребують відпочинку та реабілітації. “Їх потрібно замінити, бо інакше ворог прийде на ваші подвір’я”, — з гіркотою в голосі каже батько вояка.

На завершення наради присутні підтримали  Звернення керівників органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади до Волинської громади щодо стабілізації ситуації в області, пов’язаної з проведенням часткової мобілізації.

2014-08-01
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх