2 вересня 2020-го року у світі відзначається 75-та річниця після закінчення Другої світової війни

Сьогодні, 2 вересня 2020-го року, у світі відзначається 75-та річниця після закінчення Другої світової війни.

Пам’ять про вагомий внесок Українського народу у перемозі над нацизмом, його жертв та про ветеранів війни вшанували заступник голови районної ради Марія Чикида та голова райдержадміністрації Юлія Подерня-Масюк покладанням квітів до обеліску Скорботної матері та Братської Могили.

Друга світова війна тривала шість років і завершилася 2 вересня 1945 року капітуляцією Японії. В цій війні брала участь 61 країна світу (80% населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. Друга світова забрала життя щонайменше 80 мільйонів людей (як цивільних так і військових). Окрім того, під час тієї війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана атомна зброя.

За даними Інституту національної пам’яті,  Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 2,8 млн українських військових і підпільників зі всіх сторін, 5,2 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу.

2020-09-02
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх