Звернення голови районної ради Петра Нагорного з нагоди Дня Конституції України

Шановні жителі Любешівського району!

24 роки тому, 28 червня 1996 року Україна підтвердила своє прагнення розбудувати незалежну, демократичну державу. В нашій країні вперше за її історію був прийнятий принципово новий Основний закон – такий Закон, який визнав вищою цінністю людину, її права і свободи, який встановив основи організації державної влади, що здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову, гарантує місцеве самоврядування.

У світі не існує більш ефективної форми соціальної угоди між владою і суспільством крім конституції. Конституція – це головний установчий документ держави, фундамент її правової системи. Вона є не тільки актом держави, а й суспільства, його державно-правовою моделлю, чинником забезпечення законності та правопорядку, стабільності інститутів влади, необхідною умовою становлення правової державності, що базується на пануванні права.

Конституція України відповідає високим світовим і європейським стандартам, втілює у собі основоположні цінності світового конституціоналізму.  Головним її здобутком  є те, що вона юридично закріпила в українському суспільстві ідеали справедливості, рівності та людської гідності, які сповідують усі цивілізовані країни світу. Вперше в українській історії людина,  її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнані найвищою цінністю. Вперше визначені державні механізми, що мають їх гарантувати.

Перелік прав і свобод людини і громадянина в новій Конституції значно розширений. Серед нових прав, які не декларувались в законодавстві України до цього, зазначено такі, як «право на вільний розвиток особистості» (ст.23), «право на життя» (ст.27), «право на свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань» (ст.34), «право на компенсацію матеріальної та моральної шкоди, завданої громадянинові незаконними діями держави, держаних органів і посадових осіб» (ст.56) та ряд інших прав і свобод.

Конституція України 1996 року дала поштовх для продуктивного розвитку усіх галузей національного законодавства та сфер суспільного життя.

Всебічний розвиток культури, освіти, ефективне та доступне медичне обслуговування, правова і соціальна захищеність, політична та релігійна свобода – все це має по праву належати громадянам України. Потрібні час, віра і напружена праця, щоб конституційні засади увійшли в наше життя конкретними і зримими змінами. То ж давайте будемо виходити з того, що Україна починається з кожного з нас. І нам під силу збудувати суспільство, в якому будуть створені умови для всебічного розвитку людини, де панували б гуманізм, демократія, закон і справедливість, а матеріальний достаток співвідносився б із кількістю та якістю праці кожного.

Та слід пам’ятати, що будь-яка, навіть найдосконаліша Конституція, неспроможна миттєво забезпечити зміни  в  суспільній свідомості та практиці. Це лише основні напрями великого і складного еволюційного процесу, які визначає і вказує Основний Закон. Усе інше залежить від нас. Від нашого порозуміння, консолідації, злагодженості і зкоординованості рішень та дій. Успіх в усіх наших справах прийде тоді, коли кожен громадянин України не тільки користуватиметься правами і свободами, а належним чином виконуватиме свої обов’язки.

Не будемо ж шкодувати заради цього ані сил, ані енергії! Зробимо все можливе для цього! Відмовимося назавжди від розпалювання ворожнечі в суспільстві. Нехай мир і злагода сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню добробуту у кожному домі.

У цей урочистий день щиросердно бажаю добра і Миру, міцного здоров’я й родинного затишку, стійкості та витримки – усім українцям, а також особливо нашим бійцям, які зі зброєю в руках боронять кордони нашої країни, захищають усіх нас та наші родини.

Нехай це свято додає наснаги та впевненості у власних силах і в нашій спільній перемозі!

І нехай пандемія вносить свої корективи у святкування визначних дат, я впевнений, що разом ми здолаєм всі перешкоди та побудуєм заможну, суверенну Україну, якою будуть пишатись наші діти та онуки.

Слава Україні! Героям Слава!

З повагою

голова Любешівської районної ради Петро НАГОРНИЙ.

2020-06-28
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх