Звернення начальника Управління ДСНС України у Волинській області до волинян щодо запобігання пожежам в екосистемах

Шановні волиняни!

У період складної ситуації, пов’язаної з боротьбою із коронавірусом, коли співробітники ДСНС щоденно задіяні у заходах з оповіщення населення, здійснення дезінфекції будівель та споруд, патрулювання на блокпостах, реагування на виникнення численних пожеж в екосистемах – це ще одне випробування для рятувальників.

На Волині та у державі загалом виникла критична ситуація – щоденно служба «101» отримує десятки повідомлень про горіння посуші на відкритих територіях, пожежі в чагарниках, лісах і на торф’яниках.

Усі вони виникають через масове спалювання сухої рослинності.

Уже цього року рятувальники Волинської області приборкали понад 300 пожеж в екосистемах на загальній площі більше 510 гектарів, у тому числі 14 пожеж на торфовищах та 7 – у лісах! В Україні таких випадків – понад 15,5 тисяч!

Закликаю КОЖНОГО З ВАС: не спалюйте суху рослинність – це спричиняє знищення лісів, житлових будинків та господарських будівель, призводить до загибелі людей, тварин та птахів!

Дим від  горіння торфовищ та сухої трави надзвичайно шкідливий для здоров’я дітей та дорослих!

Пам’ятайте, що випалювання сухої рослинності – злочин, за який законодавством України передбачена відповідальність! Якщо ви стали свідком такого правопорушення, викликайте на місце події працівників правоохоронних органів за телефоном 102.

Закликаю керівників органів місцевої виконавчої влади, усіх громадян об’єднати зусилля у боротьбі з пожежами в екосистемах.

Вогонь на відкритій території спробуйте затоптати, засипати піском чи залити водою, погасити вогнегасником.

Якщо пожежа набула значних розмірів, негайно телефонуйте за номером 101!

 

Начальник Управління ДСНС України у Волинській області

генерал-майор служби цивільного захисту

Володимир ГРУШОВІНЧУК

 

2020-04-10
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх