В Україні коронавірусу не виявлено. Проводяться усі превентивні заходи

В області проводяться усі необхідні превентивні заходи з недопущення потрапляння на територію області та країни в цілому, вірусу COVID-19. На пунктах пропуску проводяться температурні скринінги, підготовлені місця перебування людей у разі виявленими ознак захворювання, чергують карети швидкої допомоги, дві медичні бригади у Луцьку та Ковелі знаходяться у стані готовності для перевезення хворих.

Ці та інші профілактичні заходи недопущення поширення коронавірусу обговорили сьогодні в ході засідання тимчасової протиепідеміологічної комісії під головуванням заступниці голови облдержадміністрації Світлани Мишковець.

«Частіше мити руки, уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель, менше контактувати з живими тваринами та не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження і головне – НЕ ПАНІКУВАТИ. Адже в Україні не зафіксовано жодного підтвердженого випадку захворювання на коронавірус, – наголосила на початку засідання Світлана Мишковець. – Ми усі повинні спрацювати на випередження, об’єднати зусилля та недопустити захворюваності наших громадян».

Щодо готовності медичної галузі до викликів захворювання COVID-19 доповів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк. За його словами, приймати людей із підозрою на коронавірус готові обласна інфекційна лікарня та деякі районні інфекційні відділення, також в обласному перинатальному центрі є спецпалати, в яких зможуть перебувати вагітні із підозрою на захворювання.

«Увесь медичний персонал має усі необхідні засоби захисту, ознайомлені з алгоритмом дій при виникненні загрози. Окрім цього, в Луцьку та Ковелі організовано дві бригади медиків для перевезення хворих. Лікарі цих швидких забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту: ізоляційними халатами або костюмами біозахисту, респіраторами класу захисту не нижче FFP2, захисними окулярами, рукавичками медичними нітриловими та масками медичними, – розповів Ігор Степанович. – Ми знаємо, що робити та як. Головне не піддаватися паніці. Окрім цього, сьогодні з 8.00 ранку на усіх митних постах в області чергують карети швидкої допомоги».

Як розповіла представниця Волинської митниці Тетяна Кравець, від учора на волинських митних постах проводяться усі необхідні профілактичні процедури.

«Температурні скринінги проводяться у всіх, хто перетинає кордон на волинських митних постах. Митний пост «Ягодин» інфраструктурно розвинений, відтак є можливості проводити усі превентивні заходи в повному обсязі. На імпортній стороні є адмінприміщення, де передбачена окрема ізольована кімната з окремим входом та умивальником, де може перебувати людина, яка повернулася із закордону та у якої виявлено ознаки захворювання, вирішується питання про встановлення біотуалету, – розповіла Тетяна Іванівна. – Залізничний пост «Ягодин» не є пасажирозавантаженним. Ходить там лише один потяг «Варшавський», робить технічну зупинку. Але на випадок виявлення підозрілих осіб черговий автомобіль перевезе хворих на «Ягодин» автомобільний, де є облаштована ізоляційна кімната. Відстань між пунктами пропуску 5-7 кілометрів. Щодо митного посту «Устилуг», який у порівнянні з «Ягодином» менш інфраструктурно не розбудований, однак там обладнано два вагончики прикордонників, які можуть бути використанні в разі потреби для тимчасової ізоляцій. Не повинні ми забувати й про білоруський кордон (митний пост «Доманово» де за потреби будуть розгорнуті ізолятори та  проводитиметься температурний скринінг осіб з підозрою на захворювання».

За словами учасників засідання, в області максимально розгорнута профілактична кампанія з недопущення проникнення та поширення коронавірусу на території України.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації

2020-02-27
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх