Школи Волині отримають кошти на розвиток

Уряд України виділив 3,5 млрд гривень на реалізацію державної програми «Спроможна школа для кращих результатів». Мета програми – розвиток опорних та великих шкіл.

У рамках реалізації програми волинські школи отримають 140 млн грн, з них загальний фонд – 60 млн грн та спеціальний фонд – 80 млн грн.

Використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування з місцевих бюджетів. Співвідношення коштів освітньої субвенції та коштів місцевих бюджетів наступне:

– для проєктів, що фінансуються з обласного бюджету або реалізуються у Києві, містах обласного значення, ОТГ з адміністративним центром у таких містах – 70% / 30%;

– для освітніх проєктів в ОТГ та районах – 90% / 10%;

– для проєктів у селах/селищах зі статусом гірських та населених пунктах на лінії зіткнення – 95% / 5%.

Кошти освітньої субвенції можуть бути спрямовані на завершення недобудованих будівель і споруд шкіл; реконструкцію, капітальний ремонт; формування нового освітнього простору.

«Учасниками урядової програми можуть стати будь-які опорні школи та інші школи, у яких здобувають освіту не менше 350 учнів, – роз’яснюють в управлінні освіти, науки та молоді облдержадміністрації. – Проєктні заявки для шкіл формують їхні засновники, після чого надають на розгляд в ОДА, а ті формують перелік всіх проєктів із зазначенням пріоритетних і подають у Міністерство освіти і науки України до 13 березня 2020 року, яке і затверджує проєкти на фінансування».

Проєктна заявка має містити обґрунтування мети, терміни виконання, ризики, та інформацію про особу, відповідальну за реалізацію. До заявки необхідно додати основні дані про школу, рішення про затвердження проєктно-кошторисної документації з позитивним експертним висновком, фото об’єкта і гарантійний лист про співфінансування.

Проєкти, пов’язані з будівництвом нових об’єктів також повинні мати затверджену проєктну документацію, її позитивний експертний висновок та закріплену земельну ділянку.

Всі роботи та заходи в межах проєкту мають бути завершені до 31 грудня 2020 року.

Для розгляду заявок у Волинській ОДА розпорядженням голови облдержадміністрації буде створена робоча група. За інформацією управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, станом на 21 лютого 2020 року надійшло 400 заявок.

До слова, урядова програма «Спроможна школа для кращих результатів» і кошти, виділені на неї, допоможуть школам стати більш безпечними і комфортними для учнів та їхніх батьків, вчителів та адміністрацій шкіл.

Детальніше про програму «Спроможна школа для кращих результатів»

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

2020-02-25
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх