22 січня − День Соборності України

З далекого минулого до нас приходять події і дати, з яких виросла і на яких міцніє наша держава. День 22 січня увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме цього дня у 1919 році на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Ця подія  стала вагомим кроком до утвердження України на політичній карті Європи та показала безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

У цей день ми особливо повинні задумуватись над істиною: незважаючи на те, де ми народилися чи живемо – на Поліссі чи на Донбасі, Слобожанщині чи Галичині – ми є українцями, нащадками лицарів Київської Русі й запорізьких козаків.

Цей день є символом об’єднання України. Він стверджує нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за її волю і незалежність, демонструючи перед усім світом неподільність української землі і непохитність та монолітність української нації.

Єдність і сьогодні, без перебільшення, – головна умова нашої сили та збереження незалежності. Це надійний фундамент, на якому будуються міць і велич українського суспільства.

У різні роки історія піддавала нашу країну непростим випробуванням. Однак дух національної єдності завжди жив у серцях волелюбних українців, а патріотизм і єдність народу давали відсіч будь-якому ворогу.

Нині у світлі військових подій на Донбасі та анексії Криму ідея соборності нації та єдності наших територій знову стала ключовою. Ми переживаємо одні з найскладніших випробувань на силу нашого національного духу, на єдність думок та цілей, на вміння відстоювати власний вибір на свободу та незалежність. Упевнений, що сьогодні країна об’єднана та єдина, як ніколи. Українці згуртувалися у боротьбі за свої землі та у допомозі нашим мужнім воїнам, у підтримці вимушеним переселенцям та в прагненні інтегруватися у цивілізований західний світ.

Я впевнений, що тисячі воїнів, які захищають рідну землю, не дадуть ворогу жодного шансу зламати дух українського народу. Кожен з нас мусить докласти і свої зусилля, щоб Україна якнайшвидше перемогла і знову стала соборною – Крим і Донбас, анексовані ворогом, обов’язково воз’єднаються з Україною.

Відзначення Дня Соборності, вшанування борців за волю і незалежність України, Героїв  “Небесної Сотні”, Героїв АТО (ООС), які віддали життя за незалежність та територіальну цілісність України, — це не тільки суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок — берегти світлу пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

Ми стали на шлях реформ, що перетворять Україну на сильну європейську державу. Я вкотре хочу закликати всіх до єдності. Коли ми будемо єдиними і згуртованими, стоячи пліч о пліч зможемо спільними зусиллями досягти головної мети. Тільки тоді ще міцніше утвердиться Соборність України.

Тож у цей святковий день бажаю, щоб на нашу землю знову повернувся мир і нам вистачило волі та терпіння пройти шляхом дієвих реформ. Нехай у домівці кожного українця запанує злагода, щастя і достаток, а серце наповнює любов до Батьківщини. І пам’ятаймо: у єдності народ не переборний, соборна нація є сильною й успішною, а головне – має майбутнє.

Слава Україні! Слава Героям!

З повагою

Голова Любешівської районної ради Петро Нагорний

2020-01-22
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх