Вони вистояли, не вистояв бетон…16 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ КІБОРГІВ

Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і стали одними з найзапекліших у війні з російським окупантом.

Вони розгорнулися між українськими військами і бійцями добровольчих формувань з одного боку та силами проросійських збройних угруповань і окупаційних військ з іншого – за контроль над Донецьким міжнародним аеропортом.

Українські військові утримували старий та новий термінали аеропорту, опорним пунктом українських сил було селище Піски — через нього захисникам летовища поставляли провізію та боєприпаси, здійснювалася ротація бійців. В цьому ж селищі була розгорнута артилерія вогневої підтримки. Проросійські сили атакували аеропорт з прилеглого Київського району Донецька, з території монастиря на півдні та с. Спартак на сході.

20 січня 2015 року проросійські сили підірвали новий термінал – бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях обвалилися, ховаючи під собою українських захисників.

22 січня вцілілі оборонці вийшли з терміналу, проте багато поранених і контужених українських бійців потрапили до полону.

Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні.

Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько «кіборги».

Унаслідок підриву терміналу ДАП, Україна втратила 58 захисників.

За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу. У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79-ї, 80-ї, 81-ї, 95-ї окремих аеромобільних та 93-ї окремої механізованої бригад, 57-ї окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.

16 січня з ініціативи самих “кіборгів”, які пройшли через 242-денне пекло, відзначають День захисників ДАПу та вшановують пам’ять загиблих побратимів.

Вони вистояли, не вистояв бетон…

2020-01-16
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх