В пріоритеті загальноосвітніх закладів району – військово-патріотичне виховання учнів

8 січня 2020 року на базі ОНЗ «Люб’язівська ЗОШ І-ІІІ ст.», з показовими уроками і в школах с. Велика Глуша та Мала Глуша, відбувся семінар-практикум директорів шкіл, учителів фізичного виховання та предмету «Захист Вітчизни». Мета семінару – обмін досвідом вчителів в організації військово-патріотичного виховання  учнів в загальноосвітніх закладах району та представлення практичних навиків.  Участь в практикумі взяли і начальник відділу освіти і культури райдержадміністрації Неля Свищ та заступник голови районної ради Марія Чикида.

Виховання патріотичних почуттів у молоді на сьогоднішній день набуває дедалі більшої актуальності. Тепер вчителям важливо не просто показати, як «теоретично» потрібно вміти захищати Батьківщину, а навчити базових практичних навичок. Тому питання зі створення кабінетів «Захисту Вітчизни» в школах неодноразово обговорювали депутати Олішкевич Віктор Петрович та Кух Микола Васильович під час засідань сесій районної ради. Тож було прийнято рішення щодо виділення коштів на облаштування у школах сіл Люб’язь, Мала Глуша та Велика Глуша сучасних кабінетів з предмету «Захисту Вітчизни» з залишків освітньої субвенції  на суму 455 322 тис. грн.

Отож, три шкільні кімнати поповнились таким комплектами обладнання та приладдя для оснащення навчального кабінету:

1. Програмне забезпечення «ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ» – 1 шт.;

2. Екран зі спеціальним антибліковим покриттям завширшки не менше 200см – 1 шт.;

3. Веб-камера з інфрачервоним фільтром – 1 шт.;

4. Портативний комп’ютер вчителя (ноутбук) – 1 шт.;

5. Мультимедійний проектор з інтерактивними функціями – 1 шт.

6. Комплект стендів для кабінету захисту вітчизни – 1 шт.;

7. Гвинтівка пневматична – 1 шт.;

8. Кульки для пневматичної гвинтівки – 1 шт.;

9. Протигаз ЦП-5 – 10 шт;

10. Компас – 5 шт.;

11. Саперна лопата – 5 шт.;

12. Турнікет кровоспинний – 1 шт.;

13. Макет автомата АК-74М – 1 шт.

14. Автомат з лазерним прицілом – 1 шт.;

15. Пістолет з лазерним прицілом – 1 шт.

Наразі кабінети оснащені повністю обладнанням і учні працюють з новим електронним (лазерним) тренажером та відпрацьовують прийоми і правила стрільби зі стрілецької зброї. Комплекс має ряд переваг: найперше – це безпека та економія на патронах. А ще зброя з лазером має такий самий вигляд, як справжня: немає ніяких дротів, кабелів, нічого не заважає і не чіпляється за одяг. Завдяки тренажеру учень здобуває практичні навички прицільної стрільби, а вчитель має можливість контролювати та корегувати хід навчання. Також учні вчаться орієнтування в просторі, розбір/збір зброї та надання першої медичної допомоги.

Окрім нової «військової» підготовки, учні тепер займаються на уроках фізкультури і оновленим спортивним інвентарем, який закуплений за кошти залишків освітньої субвенції загальною вартістю 158 650 тис. грн. Відтепер в 7 навчальних закладах є нові комплекти матів, палатка, гантелі для фітнесу, гирі, диск пластиковий,  обруч хула – хуп, шведська стінка, комплект каріматів, комплект ядер, м’ячі баскетбольні, волейбольні та футбольні.

Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи
та інформаційних технологій апарату районної
державної адміністрації

2020-01-10
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх