“CПРЯМУВАННЯ АКЦИЗУ ЛИШЕ БЮДЖЕТАМ ОТГ, НА ТЕРИТОРІЯХ ЯКИХ РОЗМІЩЕНІ ПУНКТИ ПРОПУСКУ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ, Є НЕСПРАВЕДЛИВИМ СТОСОВНО ІНШИХ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ОБЛАСТІ”, – ДЕПАРТАМЕНТ ФІНАНСІВ ОДА

Обласна державна адміністрація розглянула запит депутата обласної ради Юрія Гупала   щодо ініціювання звернення депутатів Волинської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України про внесення змін до законодавчих актів України.
“Відповідно до частин 43, 431 розділу VI Прикінцевих і перехідних положень Бюджетного кодексу України у 2019 році припиняється надання бюджетам місцевого самоврядування компенсації втрат доходів у зв’язку із завершенням дії норми щодо зарахування до таких бюджетів 13,44 відсотка акцизного податку з пального. Відповідна норма Бюджетного кодексу України була тимчасовою.
Обласною державною адміністрацією законодавча ініціатива змін до бюджетного та податкового кодексів стосовно спрямування 0,1 відсотка від суми перевиконання загального обсягу надходжень митних платежів до місцевих бюджетів підтримується.
Разом з тим вважаємо, що спрямування їх лише бюджетам ОТГ, на території яких розміщені пункти пропуску через державний кордон України (Рівненська та Устилузька ОТГ) є несправедливим по відношенню до інших місцевих бюджетів області та суперечить принципу справедливості і неупередженості, визначеному пунктом 9 частини першої статті 7 Бюджетного кодексу України.
З огляду на зазначене, обласна державна адміністрація пропонує зараховувати 0,1 відсотка від суми перевиконання загального обсягу надходжень митних платежів до спеціальних фондів обласних бюджетів для їх подальшого спрямування на підтримання фінансової спроможності бюджетів об’єднаних територіальних громад”, – йдеться у листі за підписом т.в.о. голови ОДА Олександра Киричука.

2019-11-13
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх