СЬОГОДНІ ПРОЙДЕ “ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ”: ЯК І КОЛИ ВЗЯТИ УЧАСТЬ

Сьогодні, 8 листопада, в Україні відбудеться чергова щорічна акція “Всеукраїнський радіодиктант національної єдності”, присвячена Дню української писемності та мови.

Акція пройде в читальному залі Національної бібліотеки ім. В.Вернадського о 11:00.

Як повідомляє “Українське радіо”, об 11:20 в прямому ефірі з радіостудії на Хрещатику, 26 буде читати диктант відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Він же з 12:00 до 12:15 проведе в прямому ефірі “Українського радіо” та роботу над помилками.

Щоб приєднатися до диктанту, потрібно налаштувати радіоприймачі на хвилі “Українського радіо” в своєму місті чи селі, стежити за трансляцією можна на сайті ukr. radio або на офіційній сторінці мовника в Facebook.

Протягом 15 хвилин (з 11:45 до 12:00) всі бажаючі зможуть надіслати свій текст на електронну скриньку “Українського радіо” (rd@nrcu.gov.ua). Також можна відправляти тексти в особисті повідомлення на сторінці “Українського радіо” в Facebook, або на вайбер – 097-107-107-9.

Всіх бажаючих просять повідомлення надсилати тільки на один із зазначених адрес.

Як наголошується, в цьому році в диктанті будуть використані слова, які пишуться за новими правилами правопису української мови.

Крім того, що о 12:00 в прямому ефірі Олександр Авраменко проведе роботу над помилками, текст диктанту буде опублікований на сайті ukr.radio.

Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Додатково буде оголошений конкурс на кращі твори про написання диктанту (для тих, хто віддає перевагу традиційній листування).

Твір з диктантом надсилається поштою протягом 2-х днів (до 11 листопада) за адресою 1 001, Київ, Хрещатик, 26 (позначка «на конкурс»). 10 кращих робіт будуть нагороджені заохочувальними призами.

Нагадаємо, що Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був заснований в 2000 році з метою об’єднання громадян країни навколо мови. З тих пір щороку слухачі, а з недавніх пір і телеглядачі (акцію транслює телеканал UA: Перший) можуть взяти участь у написанні диктанту, щоб переглянути, наскільки добре вони знають державну мову. Пишуть диктант і за межами України. У минулому році на адресу Українського радіо надійшло 32 779 диктантів. З них без помилок написали 311 учасників.

2019-11-08
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх