П’ята річниця Іловайської трагедії: як це було

29 серпня – п’ята річниця початку виходу українських військових з Іловайського котла.

Бої за Іловайськ (Донецька область) тривали з 6 серпня по 3 вересня 2014 року – передає ІА Уніан.

18 серпня в ході запеклих боїв українські силовики, що значною частиною складалися з добровольчих батальйонів, увійшли в Іловайськ.

Вони змогли взяти під свій контроль частину міста, однак після заходу значних сил регулярних російських військ 23-24 серпня в тил українського угрупування з території РФ, а також через дезертирство окремих українських підрозділів, іловайське угрупування опинилося в оточенні.

29 серпня вночі президент РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні.

29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї.

О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста. Проте під час виходу колони були підступно розстріляні ворогом.

Важкі втрати спонукали українське керівництво до укладення Мінського перемир’я в рамках контактної групи Україна-Росія-ОБСЄ із залученням представників проросійських бойовиків.

Офіційно під час боїв за Іловайськ загинули 366 українських військових, зниклі безвісти – 158, поранені – 429, полонені – 128. А не офіційно…

Розслідування причин трагедії досі триває.

 

Джерело: https://lyubeshiv.rayon.in.ua/

2019-08-29
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх