Відтепер для нового будівництва є обов’язковою сертифікація енергетичної ефективності

20190819093209.jpg, Ñ„Ð¾Ñ‚Ð¾З 1 липня 2019 року введена в дію частина 1 Статті 7 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель». Аби обговорити нововведення та ефективно донести зміни до причетних структур та організацій області, заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Цьось днями провів технічну нараду. До обговорення долучилися начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Іван Чуліпа, волинська представниця ДП «Укрдержбудекспертиза» Ольга Мамедова, представник комунального підприємства “Інформаційно-аналітичний центр “Волиньенергософт» Микола Дорощук, головний інженер КП «Ковелькомунпроект», директор КП «Волиньпроект» Анатолій Доротій, директор волинської філії ДП «Діпромісто» Ярослав Довгополов, заступник директора департаменту – начальник управління капітального будівництва департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації Іван Корчук, представники технічного відділу департаменту регіонального розвитку та ЖКГ Дмитро Дідух, Тетяна Грень, Катерина Полюх тощо.
Зокрема, під час наради присутні обговорили зміни до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів. Головне нововведення полягає у тому, що з 1 липня 2019 року сертифікація енергетичної ефективності є обов’язковою для:
1. об’єктів будівництва ( нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту), що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, що визначаються відповідно до ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»;
2. будівель державної власності з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, які часто відвідують громадяни і у всіх приміщеннях яких розташовані органи державної влади;
3. будівель з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, у всіх приміщеннях яких розташовані органи місцевого самоврядування ( у разі здійснення ними термомодернізації таких будівель);
4. будівель, в яких здійснюється термомодернізація, на яку надається державна підтримка та яка має наслідком досягнення класу енергетичної ефективності будівлі не нижче мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівлі.
Разом з тим, обов’язкова сертифікація енергетичної ефективності не поширюється на будівлі промислового та сільськогосподарського призначення, об’єкти енергетики, транспорту, зв’язку та оборони, складські приміщення, індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки (крім випадків отримання державної підтримки на здійснення термомодернізації або сертифікації таких будинків за бажанням власника), будівлі призначені для богослужінь та релігійних заходів, будівлі, які є об’єктами культурної спадщини, окремо розташовані будівлі з опалюваною площею менш як 50 квадратних метрів.
Варто зауважити, що сертифікація енергетичної ефективності об’єктів будівництва здійснюється на замовлення та за рахунок замовника. А здійснювати її має право виключно атестований енергоаудитор та атестований фахівець з обстеження інженерних систем. До слова, відповідний сертифікат є складовою частиною проектної документації на будівництво, а його строк дії становить десять років.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

2019-08-19
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх