«ДОЛЮ НЕ ОБИРАЮТЬ…ЇЇ ПРИЙМАЮТЬ – ЯКОЮ Б ВОНА НЕ БУЛА»

Сьогодні, 31 травня виповнилося б 34 роки Едуарду Гриневичу, герою Небесної Сотні, герою України, який загинув у вирі Революції Гідності, відстоюючи свою віру в кращу Україну.

Гриневич Едуард народився у с. Деревок Любешівського району Волинської області. Навчався у Рівненському гуманітарному університеті, захоплювався інформаційними технологіями. Був громадським активістом, членом Всеукраїнського Об’єднання “Свобода”. Наполегливий і цілеспрямований… У нього було чому повчитися. Деякий час він працював в “Укртелекомі” міста Луцька. Потім вирішив розпочати власну справу: ремонтував телефони та підключав Інтернет по району. Оточуючі завжди дивувалися та захоплювалися його добротою і тактовністю, які поєднувалися з внутрішньою стійкістю та ідейністю. Він звик діяти, а не говорити. “Ніхто не бачить світ твоїми очима…”. Він Герой, який боровся до кінця.

На Майдан приїздив тричі. Коли поїхав востаннє, вступив до “Волинської Сотні”. Його бабуся просила не їхати, відчувала біду. А внук казав: “Я їду за народ. Якщо не ми, то хто?”. Вважав це справою честі та гідності. 19 лютого куля застрягла у бронежилеті чоловіка, ніби попередження. Та наступного дня боєць Волинської сотні знову пішов на передову. Куля, випущена снайпером, була смертельною. Його тіло знайшли у дворі Михайлівського собору.

22 лютого земля рідного села Деревок, прийняла його у свої холодні обійми. У Героя залишилися старенькі дідусь і бабуся, мама, сестра  та маленька племінничка, яку він обожнював.

Гриневичу Едуарду було 28 років…

Указом Президента України Петра Порошенка № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Едуарду Михайловичу Гриневичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

Він знайшов вічний спокій у рідній землі. І відійшов у вічність заради свободи України, заради щасливої долі нашого народу. Пам’ятаймо про це!

 

2019-05-31
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх