Волиняни отримали можливість власноруч напрацювати План перспективного розвитку Волині на 2019 – 2021 роки

Максимально відкрито, доступно та демократично – влада кардинально змінює підходи до планування розвитку окремих територій. Тепер внести свої пропозиції щодо вдосконалення села, міста чи району, де ви проживаєте, стало можливим! Для цього фахівці виконавчої влади напрацювали абсолютно новий та дієвий механізм.

Презентували його на прес-конференції, яка стосувалася підготовки до підсумкової Ради регіонального розвитку. Захід відбувся в стінах ОДА сьогодні, 1 березня 2019 року.

Нагадаємо, в листопаді 2018 року Петро Порошенко провів всеукраїнську Раду регіонального розвитку, на якій були присутні делегації з усіх областей. Вищевказана Рада – це консультативно-дорадчий орган при Президентові України. Основними завданнями цього органу визначено сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування у питаннях напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади, здійснення реформ у сфері децентралізації управління регіональним розвитком, вирішення проблемних питань життєзабезпечення регіонів.

Тож за дорученням Президента України Петра Порошенка, райони, міста та ОТГ нашої держави провели такі ради на місцях. Мета – створити загальноукраїнський Перспективний план розвитку, який будуть втілювати протягом наступних трьох років. Чому важливо планувати розвиток територій, на прес-конференції розповів голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко.

— Для нас важливо створити Перспективний план на декілька років, тому що багато стратегічних об`єктів неможливо реалізувати за короткий період часу. На сьогодні область немає програми стратегічного розвитку Волинської області, вона не затверджена обласною радою. Сьогодні в нас немає програми розвитку туристичної галузі, її обласна рада теж ігнорує. І взагалі немає бачення стабільного і довготривалого розвитку області. Тому на раді регіонального розвитку, яка в нас відбувалася в Луцьку, ми визначили, що наша програма, так само й державна, буде розрахована на три роки. Тобто на 2019-2021. Після обласного засідання ми провели такі ж заходи в районах, містах обласного значення ОТГ, де вони сформували свої пропозиції, – розповів Олександр Савченко.

– Раніше плани розробляла обласна державна адміністрація, або обласна рада. Своє бачення розвитку вони затверджували без фактичного громадського обговорення. Сьогодні у нас інший, набагато ефективніший метод. Кожна адміністративна територія обговорила на місці шляхи розвитку своєї території, надала їх нам, а вже ОДА сформувала та упорядкувала цю інформацію з урахуванням усіх побажань.

За словами керівника найвищої виконавчої гілки влади на сьогоднішній день триває підготовка до фінальної фази – затвердження Плану перспективного розвитку Волинської області на 2019-2021 роки. Це відбудеться на підсумковій Раді регіонального розвитку, яку ОДА планує провести вже в середині березня. Перед Радою проект Плану розгляне й оновлена колегія обласної державної адміністрації, до складу якої входять експерти та фахівці багатьох галузей.

— Ми сформували єдиний План розвитку і ця інформація повинна дійти до якомога більшої кількості волинян. В усі райони, міста, ОТГ та, навіть, маленькі села. Це повинно бути максимально демократично та прозоро. Люди мають знати, які зміни їх очікують і контролювати реалізацію проектів на місцях, – промовив Олександр Савченко.

Для цього фахівцями підготовлено спеціальні конверти з матеріалами економічного характеру, які поширюватимуть серед волинян. Зокрема, там є карта з об’єктами, які планують збудувати, брошура з основними досягненнями та пріоритетними проектами, та анкета з конвертом, яку кожен волинян зможе відправити на адресу Адміністрації Президента.

— Потім за цей план розвитку мають проголосувати депутати. Тому, враховуючи непрості стосунки виконавчої влади та обласної ради, ми зробили максимально відкритим режим підготовки Перспективного плану, аби вони безпосередньо могли долучитися до створення або прослідкувати його на всіх етапах, – зазначив Олександр Ілліч.

Заступник голови обласної державної адміністрації Денис П’ятигорець зауважив, що такі конверти виготовили усі регіони за власний кошт Президента України Петра Порошенка.

— Ми сподіваємося, що такі конверти отримає максимальна кількість волинян. Тому ми закликаємо до співпраці громадські об’єднання та активних волинян. А саме, запрошуємо до розповсюдження інформації про плани розвитку Волині, які були розроблені представниками місцевого самоврядування, бізнесу, громадськості та погоджені на районних радах регіонального розвитку. Це дуже важливо, щоб громадяни були максимально обізнані планами влади та потім контролювали виконання цих планів – повідомив Денис Миколайович.
Долучився до розробки матеріалів голова Луцької районної державної адміністрації Тарас Яковлев.

— Чиновники та посадові особи вже навчилися планувати свою роботу не «сьогодні на завтра», а на декілька років вперед. Мої колеги з Луцької РДА та голови ОТГ району, до прикладу, збирали інформацію досить легко та швидко, бо в них вже були якісь напрацювання. Скажімо, проекти зареєстровані в Державному фонді регіонального розвитку чи виготовлена проектно-кошторисна документація на об`єкти, які планували реалізовувати за кошти державної субвенції на соціально-економічний розвиток, – поділився враженнями Тарас Володимирович.

Також посадовець відзначив, що мобілізувати сили усієї області змотивувала чітка позиція голови Ради регіонального розвитку України Петра Порошенка та керівництва Волинської обласної державної адміністрації щодо необхідності планувати розвиток нашої держави.

Детальніше всі проекти будуть представлені на підсумковій Раді регіонального розвитку. Аналогічно все відбувається в інших областях.

Насамкінець, заступник голови ОДА Денис П`ятигорець розповів про логіку формування усіх капітальних видатків області, яка сформувалася з приходом в обласну адміністрацію нової команди:

— Логіка дуже проста: кожна копійка, яка витрачається на капітальні видатки в області повинна в майбутньому приносити додаткові надходження у бюджети всіх рівнів у вигляді податків. Тобто, якщо ми будуємо дорогу, ми розуміємо, що 40 копійок з кожної гривні податками повернеться громаді. Ми маємо будувати дорогу там, де це призведе до інтенсифікації розвитку бізнесу, до інтенсифікації розвитку туризму і саме завдяки цьому будуть наповнюватися бюджети всіх рівнів. Саме так мусить працювати економіка, саме так має працювати будь-яка влада, яка хоче розвивати свою країну. Саме такий метод ми використовували, коли напрацьовували Перспективний план розвитку області на 2019-2021 роки, – резюмував Денис Миколайович.

Опісля прес-конференції журналісти отримали конверти з економічними матеріалами, які стосуються розвитку Волині. Такі конверти можуть отримати усі небайдужі та активні волиняни. Для цього достатньо звернутися до представників виконавчої влади на місцях.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

2019-03-04
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх