“Ми не маємо права забувати про подвиг Героїв Небесної Сотні”

Сьогодні відбулось покладання квітів до могили загиблого Героя України, жителя села Деревок Едуарда Гриневича. Вшанувати пам’ять загиблого Героя приїхали голова районної ради Петро Нагорний,  голова райдержадміністрації Сергій Фесик,  прийшли родичі та односельчани.

20 лютого 2014 року в Києві на вулиці Інститутській обірвалось життя молодого 28-річного хлопця. Взимку 2013-2014 років він тричі приїздив на Майдан Незалежності, де був активним учасником Революції гідності. Належав до сотні Самооборони Майдану “Волинська Січ”. 16 лютого 2014 року востаннє поїхав у Київ. 19 лютого 2014 року потрапив під воду з брандспойта. Увечері висушив одяг, взуття, а наступного дня знову пішов на передову. Окрім того, він був дещо контужений і погано чув на одне вухо, також в цілях безпеки зняв окуляри і, незважаючи на все, залишався на передовій. 20 лютого 2014 року життя його зупинилось від пострілу у скроню. Він до останнього стояв на барикадах, обороняючи кордони Гідності та Незалежності нашої країни.

Указом Президента України Петра Порошенка № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Едуарду Михайловичу Гриневичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

Ім’я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській; на пам’ятнику Героям Небесної Сотні з Волині у Луцьку на Меморіалі Слави. 25 березня 2014 року рішенням сесії Любешівської районної ради Едуарду Гриневичу присвоєно звання “Почесний громадянин Любешівського району” (посмертно). 22 травня 2014 року рішенням сільської ради села Деревок центральну площу села названо на честь Героя. У селищі Любешів на фасаді будівлі Любешівського технічного коледжу та на фасаді будівлі навчального корпусу № 4 Рівненського державного гуманітарного університету де навчався Герой, йому було відкрито меморіальні дошки.

Пам’ятаймо!

 

2019-02-20
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх