У їхніх серцях жила Україна…

Лютневі події 2014 року стали переломним етапом у новітній історії України та відродили надію на те, що мрія жити у вільній, демократичній, європейській державі стане реальністю. Революція Гідності змінила свідомість мільйонів людей, які постали проти несправедливості, диктатури, корупції, за свободу слова, свободу вибору, свободу протесту, за право на гідне життя.
За весь час протистоянь Майдан став не просто столицею держави, а її серцем і душею. Він об’єднав десятки тисяч українців із різних областей, районів, які пліч-о-пліч боролися за єдність, незалежність і справедливість. На Майдані не було бідних чи багатих, сильних чи слабких, як не було і немає Сходу чи Заходу… Рівність і братерство – основна рушійна сила, яка підкорила Україну та весь світ.
Їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній країні. Тоді вони не знали, що беззбройними вступають в один з перших боїв за незалежність. Так на Майдані з’явилась ще одна сотня – Небесна. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя.
Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 особи, після 21 лютого – ще 18.

Тож сьогодні, 20 лютого 2019 року,  у затверджену на державному рівні дату,   5 річницю кривавих подій на Майдані громадськість району  зібрались на тематичний захід, що відбувся в Будинку культури Любешівської селищної ради.

Ведучі заходу – Владислав Петяк та Галина Черевко, поіменно згадали загиблих Небесних Лицарів Волині – це Едуард Гриневич, Василь Мойсей, Сергій Байдовський, Іван Тарасюк . Однак, у цьому списку Героїв Небесної Сотні є і наш земляк, уродженець села Деревок Едуард Гриневич. Саме вони, зумівши рішуче стати до боротьби, заплатили за перемогу надвисоку ціну – власне життя.

Тоді, у 2014-му, країна ще не розуміла, який же лютий та підступний ворог нам протистоїть. Тоді ми й гадки не мали, що  дочкам і синам України ще не раз доведеться ставати до бою. А війна, яка триватиме не один рік, забере на небеса ще не одну сотню героїв. Однак, ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, та не здавались…
На початку –  тужливий реквієм Майдану  – хвилина мовчання за усіма, хто поклав життя за Україну. Із вуст ведучих звучали слова, котрі  тяжким болем лягали на серце кожного, хто загадував події п’ятирічної давнини,  а світлини на екрані ніби перегортали у пам’яті кожного дні   кривавої Революції   Гідності.

Стримати сльозу було не сила….

Завершився тематичний захід покладанням квітів та хвилиною мовчання біля пам’ятних знаків Героям Небесної Сотні та Героям АТО.

2019-02-20
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх