27 років Державного герба України

ДО ОФІЦІЙНИХ СИМВОЛІВ ДЕРЖАВИ, ПОРЯД З ПРАПОРОМ ТА ГІМНОМ, НАЛЕЖИТЬ ТАКОЖ ДЕРЖАВНИЙ ГЕРБ.  СЬОГОДНІ 27 РОКІВ ІЗ ДНЯ ЙОГО ЗАТВЕРДЖЕННЯ.

Багато хто думає, що вперше цей символ з’явився в часи Центральної Ради або Української Народної Республіки, тобто на початку XX століття. Однак насправді він має набагато давнішу історію. Його зображення зустрічаються на клеймах плинф та монетах київських князів Володимира Святославича, Святополка, Ярослава Мудрого.

Щодо пояснення змісту “тризуба” (до речі, цей термін вперше був ужитий російським істориком Миколою Карамзіним), думки вчених істотно розходяться. Одні з них вбачають в ньому графічне зображення світильника, інші – рибальського знаряддя, треті – частину скіпетра. Сьогодні серед дослідників досить поширена думка про те, що “тризуб” – це символічне зображення польоту сокола. Деякі вчені вважають, що він символізує християнську Трійцю і його поява пов’язана з хрещенням Русі. Втім, зображення тризубця було також на візантійських і грецьких монетах, зустрічалося воно у Причорномор’ї та Скандинавії.

У лютому 1918 року Голова Центральної Ради Михайло Грушевський виступив із пропозицією визнати в якості державного гербу Української Народної Республіки знак Святого Володимира – зображення тризуба. А 12 лютого 1918 року Мала Рада (президія) Центральної Ради у місті Коростені своїм законом затвердила тризуб, як герб Української Народної Республіки. Тризуб залишався також гербом Української Держави в часи Скоропадського і Директорії.

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю постановою малий Державний герб незалежної України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань на початку ХХ століття. Згідно з Конституцією України, тризуб, як Знак Княжої Держави Володимира Великого, є головним елементом великого Державного герба України.

2019-02-19
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх