«День Героїв Небесної Сотні»

Указом Президента України від 11-го лютого 2015-го року, № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день – «День Героїв Небесної Сотні»

18-20 лютого 2014 року на Майдані в Києві відбулася одна з найбільш трагічних подій в історії незалежності України.

Лютий 2014 року назавжди змінив історію України.

Велике братство безстрашних людей заплатило найвищу ціну за свободу нашої держави. Тоді вони не знали, що беззбройними вступають в один з перших боїв за незалежність. Війна, яка триватиме не один рік, забере на небеса ще не одну сотню героїв. І що постріли снайперів на Майдані були фактично першими пострілами в душу нашої держави. Тоді вони й гадки не мали, що кращим дочкам і синам України ще не раз доведеться приймати нерівний бій.

Але майбутні Герої Небесної Сотні були впевнені, що доля всієї України вирішується тут і зараз. На Майдан вони прийшли кожен своїм шляхом з з усієї України, з усіх кінців нашої соборної держави. Вони були різні за віком, освітою, життєвим досвідом. Але всі разом вони репрезентували ціле українське суспільство, в його єдності і різноманітності.

Герої не вмирають!

Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ.

Народ назвав їх  Небесною сотнею – українців та іноземців, які загинули в Києві на Майдані. Вони пішли у Вічність — за честь, за волю, за право бути Громадянином і за свою Батьківщину.

Зараз ми живемо у вже іншій державі. Щодня ми бачимо нових і нових героїв, які звіряють своє життя з подвигом Небесної сотні.

Революцію Гідності продовжують громадяни України із загостреним відчуттям патріотизму.

На початку 70-х років минулого століття одного з лідерів Китаю запитали, як він оцінює Велику французьку революцію. Він відповів приблизно так, як зберіглося в переказах очевидців: “Сплило лише

200 років, робити висновки – передчасно”. Нам з вами і поготів зарано збирати висновки, а тим більше песимістичні, про нашу Революцію Гідності. Започатковані нею процеси – ще у повному розпалі.

Герої Небесної Сотні своєю жертовністю показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Тяжкі дні лютого 2014-го уже стали часткою Історії, але емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях.

Перед світлою пам’яттю предків, саме наше покоління має зберегти державу, за яку проливали кров герої Небесної Сотні та герої, що загинули в зоні АТО.

Слава і вічна пам’ять Героям Небесної Сотні!

Слава Україні!

2019-02-19
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх