Лісівники ДП СЛАП “Любешівагроліс” прозвітували за 2018 рік

Лісівники ДП «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Любешівагроліс» прозвітували про підсумки своєї діяльності за 2018 Ñ€Ñ–ÐºВ актовій залі лісового господарства ДП «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Любешівагроліс», 18 лютого 2019 року, відбулася підсумкова нарада лісомисливського господарства за результатами роботи у 2018 році, у роботі якої взяли участь голова обласної організації Профспілки працівників лісової галузі Павло Матіюк, голова райдержадміністрації Сергій Фесик, голова районної ради Петро Нагорний, селищний голова Олег Кух.

Присутні підсумкової наради заслухали звіт керівника підприємства Віктора Симоновича спільно з співдоповідями головного лісничого Володимира Ковальчука та головного інженера Федора Іванюка.

«Серед пріоритетів, які ми послідовно і цілеспрямовано втілювали в життя впродовж минулого 2018 року, було подальше розширення площ лісів, – зауважив під час виступу директор державного підприємства Віктор Симонович. – На підприємстві ведеться конкретна цілеспрямована робота щодо проведення профілактичних та попереджувальних заходів запобігання виникненню пожеж та незаконним рубкам».

За словами директора підприємства, у 2018 році проведено відтворення лісу прлщею 288,4 га, в тому числі за рахунок садіння – 120,8 га, сприяння природному поновленню на площі 70 га та природного поновлення на площі 97,6 га.

На всі роботи підприємство витратило 1 млн. 323 тис грн. Під час проведення лісокультурної компанії і в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках » залучалися громадськість, особливо учні шкільних лісництв, учасники АТО.

Для вирощування посадкового матеріалу на поточний рік заготовлено 1168 кг лісового насіння (сосни звичайної, дуба черешчатого, каштана, ясеня, клена, берези ) і вирощено 2 млн.17 тисяч сіянців. Для посіву в розсадниках  на 2019 рік заготовлено 6140 кг шишок сосни, які здані на переробку в Ківерцівське лісове господарство. Для озеленення садиб жителів району, культурно- освітніх закладів укорінено 3810 шт. черенків самшиту, туї, ялівця козацького.

Як повідомив Віктор Петрович, протягом звітного періоду працівниками лісової охорони площею 80 га проведено роботи (рубок) догляду за лісом – а це освітлення 30 га, прочищення 43 га, прорідження 16 га, на що витрачено 299,4 тис грн.

Протягом 2018 року з метою недопущення лісових пожеж та поширення їх на великі території, було створено 235 км мінералізованих смуг та проведено догляд за мінсмугами протяжністю 495 км.

З метою створення умов для відпочинку населення в кожному лісництві побудовано по 1-2 рекреаційних пункти, в Гірківському та Березичівському лісництвах побудовано 2 нових.

За звітний період виконані завдання по заготівлі лісу від всіх видів рубок. Від рубок головного користування 20545м3 та рубок пов’язаних з веденням лісового господарства заготовлено 49461м3 ліквідної деревини. Разом  заготовлено 70006 м3 ліквідної деревини. За 2018 рік реалізовано продукції на  суму 51 млн. 556 тис. грн, що становить 110,8 % виконання .  В тому числі, експорт 16948,9 при плані  16938,1 тис. грн (100,1%).

За сезон 2018 року  заготовлено 52 т березового соку . Консервної продукції виготовлено 174,432 туби – це різних видів соку, кабачків, грибів, джемів і іншої консервної продукції  . Товарна вартість складає  1млн 135 тис. грн. Рентабельність 9,2 % .

Сплачено податків  у 2018 році всього – 13582  тис. грн.

Протягом минулого року було придбано на суму 2млн 069 тис. грн. технічного обладнання – це КАМАЗ , причіп з гідроманіпулятором,  ДЖІПРС обладнання для автомобілів, ЕОД обладнання , бензопили і інші.

Підприємство справно та регулярно виплачувало заробітну плату. Середньомісячна заробітна плата з початку року на одного працівника становить –  9073,1   грн.  На 2019 рік середня заробітна плата по підприємству запланована 10000 грн.

«Не менш важливі завдання стоять перед нами у 2019 році як по охороні лісу від самовільних рубок , лісових пожеж, боротьби з верхівковим короїдом, так і в раціональному використанні лісосировинних ресурсів В цьому році по підприємству заплановано провести посадку лісових культур на площі 231 га, сприяння природному поновленню на площі 124 га та 355 га, на площі 166 га вже проведено підготовку грунту, залишилося 189 га. При настанні сприятливих погодніх умов можна розпочинати посадку лісових культур, висівати насіння в лісових розсадниках. Також плануємо в Люб’язівському, Бихівському та Залізницькому  лісництвах розмістити пасіки  – не менше 35 бджолосімей, тому вже необхідно братись до роботи щодо придбання чи виготовлення вуликів та відповідного інвентарю» – зазначив директор «Любешівагроліс» Віктор Симонович.

Одним із важливих соціальних моментів на підприємстві є нагородження грамотами і грошовими відзнаками  кращих підприємств та працівників лісгоспів, які вручив голова профспілки лісництва, і за сумісництвом, головний лісничий Володимир Ковальчук.

По закінченню звіту, керівництво району подякували за роботу підприємства і побажали подальшого розвитку.

Зокрема, голова райдержадміністрації Сергій Фесик відмітив позитивну динаміку у розвитку господарства.

«Оновлена техніка, будівництво нових цехів, встановлення, в перспективі, нової лісопереробної лінії, яка дасть можливість виготовляти лісо будівельні матеріали за європейськими стандартами – це демонструє те, що підприємство розвивається. Також варто відмітити соціальну активність лісівників – долучення до благоустрою району (встановлення автобусних зупинок), безкоштовне забезпечення твердим паливом (дровами) сімей загиблих учасників АТО, підтримка проектів при навчальних закладах, таких як шкільне лісництво», – зазначив Сергій Іванович.

Фото Мирослави Струк

Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи
та інформаційних технологій апарату районної
державної адміністрації

2019-02-18
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх