Монетизація субсидій: з березня волиняни отримають «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги

20190214115415.jpg, Ñ„Ð¾Ñ‚Ð¾В березні цього року стартує монетизація субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги вплачуватимуть безпосередньо одержувачам субсидії. Про це повідомив Міністр соціальної політики України Андрій Рева учора, 13 лютого 2019 року, під час всеукраїнської селекторної наради щодо запровадження виплати субсидії на оплату комунальних послуг готівкою. У віртуальній студії філії ПАТ «Укртелеком» працювали заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод та інші.

За словами міністра, програма житлових субсидій в Україні існує майже 24 роки. Порядок їх надання змінювався і на сьогодні розмір обов’язкової частки платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Такий спосіб забезпечує принцип соціальної справедливості.

– З 1 січня 2019 року пільги і субсидії виплачуються не підприємству-надавачу послуг, а споживачу у грошовій формі в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. До того ж з липня 2018 року запроваджено електронний реєстр отримувачів субсидій, що дало можливість налагодити єдиний облік, забезпечити аналіз інформації про них і автоматизувати процес інформаційного обміну даних. Впровадження грошової форми здійснюватиметься поетапно, – наголосив Андрій Рева.

Отож, громадяни, яким призначено субсидію з 2018 року, вже у березні отримають готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.

Натомість, вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією. Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні. Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим же у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Поруч із тим, всі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у діючій моделі монетизації. Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалюваного сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комуналки.

Таким чином, підсумував Андрій Рева, буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації та за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них вже з травня 2019 року

Слід додати, що учасниками селекторної наради були: заступник міністра соціальної політики України Лариса Попова, голова Пенсійного фонду України Євгеній Капінус, профільні заступники голів обласних державних адміністрацій, керівники департаментів соціального захисту населення ОДА, міські та районні керівники управлінь соціального захисту в регіонах, керівники управлінь пенсійного фонду в областях та керівники представництв «Ощадбанку» в областях.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

2019-02-14
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх