Вони витримали – не витримав бетон: 16 січня – День пам`яті кіборгів

Картинки по запросу День пам’яті КіборгівБої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і стали одними з найзапекліших у війні з російським окупантом.

Вони розгорнулися між українськими військами і бійцями добровольчих формувань з одного боку та силами проросійських збройних угруповань і окупаційних військ з іншого – за контроль над Донецьким міжнародним аеропортом.

Українські військові утримували старий та новий термінали аеропорту, опорним пунктом українських сил було селище Піски — через нього захисникам летовища поставляли провізію та боєприпаси, здійснювалася ротація бійців. В цьому ж селищі була розгорнута артилерія вогневої підтримки. Проросійські сили атакували аеропорт з прилеглого Київського району Донецька, з території монастиря на півдні та с. Спартак на сході.

20 січня 2015 року проросійські сили підірвали новий термінал – бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях обвалилися, ховаючи під собою українських захисників.

22 січня вцілілі оборонці вийшли з терміналу, проте багато поранених і контужених українських бійців потрапили до полону.

Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні.

Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько «кіборги».

Унаслідок підриву терміналу ДАП, Україна втратила 58 захисників.

За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу. У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79-ї, 80-ї, 81-ї, 95-ї окремих аеромобільних та 93-ї окремої механізованої бригад, 57-ї окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.

16 січня з ініціативи самих “кіборгів”, які пройшли через 242-денне пекло, відзначають День захисників ДАПу та вшановують пам’ять загиблих побратимів.

Вони вистояли, не вистояв бетон…

Картинки по запросу День пам’яті Кіборгів

Картинки по запросу День пам’яті Кіборгів

Картинки по запросу День пам’яті Кіборгів

2019-01-16
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх