«Нам права забути не дано…»

19 грудня минає вже 75 років відтоді, як відбулася одна з найстрашніших трагедій нашого району – спалення і розстріл червоними партизанами беззахисного с. Лахвичі та його жителів, коли за одну ніч не стало 45 жителів села (за іншими даними – 48) та спалено 120 будинків.

Аби гідно вшанувати пам’ять невинно вбитих в тій страшній трагедії, в Будинку культури села Цир відбулась  історична година пам’яті  «Нам права забути не дано…»,  до участі якої долучились голова районної державної адміністрації Сергій Фесик та голова районної ради Петро Нагорний.

Учасники  заходу ознайомили присутніх  з історією села Лахвичі, зокрема, трагічними подіями, що відбувалися 19 грудня 1943 року, спираючись на спогади очевидців, якими свого часу поділилися Ганна Фесік та Лукія Хвесик.

Також з тремтінням у голосі і сльозами на очах про страшну ніч розповів присутнім очевидець трагедії Іларіон Кравчик.

По завершенні, до слова був запрошений краєзнавець та ініціатор заходу Валентин Михайлович Поліщук, який продекламував присутнім свої поетичні рядки та вніс пропозицію щодо встановлення в селі Лахвичі пам’ятного знаку із викарбуваними іменами тих людей, чиє життя увірвалось у ніч Святого Миколая.

Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи
та інформаційних технологій апарату районної
державної адміністрації

2018-12-19
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх