Любешівщина долучилися до акції підтримки військовополонених моряків

Любешівщина приєдналася до всеукраїнської акції на підтримку 24 полонених українських моряків з малих броньованих артилерійських катерів «Нікополь» і «Бердянськ» та буксира «Яни Капу».

11 грудня на центральній площі біля адмінприміщення Любешівської районної ради відбулася мирна акція на підтримку військовополонених українських моряків, що перебувають під судом Російської Федерації.

В акції взяли участь  голова районної ради Петро Нагорний, учасники антитерористичної операції, ООС, представники управлінь, відділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, окремих підприємств, установ та організацій району, органів місцевого самоврядування та громадськості.

25 листопада 2018 року прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових в Азовському морі. Відомо, що 2 малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово та відповідно до міжнародних норм.

Проте в Росії заявили, що нібито українські військові кораблі «неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ» і продовжили рух до Керченської протоки.

Група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряка, яких арештували в окупованому Криму та згодом вивезли до СІЗО Москви.

26 листопада 2018 року через збройний напад російських прикордонників на українських військових в Керченській протоці Верховна Рада затвердила Указ Президента Петра Порошенка про введення в 10 областях України воєнного стану.

Голова районної ради Петро Нагорний виступаючи перед присутніми, зазначив, що сьогодні багато районів та областей проводять всеукраїнську акцію на підтримку Військово-Морських сил. Такі акції свідчать, що Любешівщина підтримує нашу армію, наш флот, Збройні сили. І ми зі свого боку маємо продемонструвати єдність у підтримці наших моряків. Слава Україні!

Право підняти Державний прапор України та прапор Військово-морських сил Збройних сил України під звуки Державного Гімну України на підтримку українських моряків було надано старшому лейтенанту запасу ЗСУ, учаснику АТО – Олександру Івановичу Сащуку.

Україна і Любешівщина вимагає від агресора негайно звільнити з-під варти захоплених громадян та забезпечити їхнє безпечне повернення додому, а також безумовного повернення нашій державі військових суден.

 

2018-12-11
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх