Святкування, присвячені Дню Державного Прапора України

Сьогодні в Любешові проведено урочистості, присвячені Дню Державного Прапора України.

Гостей та жителів Любешівського району щиро привітали працівники відділу культури райдержадміністрації, голова районної ради Петро Нагорний і молоді талановиті солістки  Єлизавета Кузьмич та Анастасія Клямар.

Честь підняти Державний Прапора України було надано Дарині Кас’ян – кандидату в майстри спорту, учасниці чемпіонату світу з легкої атлетики та Дроздику Олександру – студенту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Використання жовтого та блакитного кольорів на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. З часів козаччини ми бачимо їх на українських хоругвах і клейнодах. У 1918 синьо-жовтий прапор став державним символом Західно-Української Народної Республіки. І вже у наш час 24 серпня 1991 після проголошення Акта про незалежність України, над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.

За 27 років відновленої Незалежності цей прапор міцно укорінився в нашій свідомості, життя без нього зараз вже навіть не можна уявити. Ми бачимо його на обжинках, коли збираємо щедрі врожаї; під час народних свят і фестивалів; після переможних змагань українських олімпійців; на футбольних полях та боксерських рингах. Мить, коли піднімається Прапор України та звучить Державний Гімн, – це момент піднесення, який сповнює серця гордістю за рідну країну.

Але найбільшу народну повагу і шану прапор здобув під час нашої з вами Революції гідності і бойових дій  українського народу за Незалежність на Сході країни.

Під Державним прапором українські військові на чолі з Юлієм  Мамчуром без зброї, співаючи гімн України, вирушили в бік озброєних вояків – «зелених чоловічків» – у Криму.

Синьо-жовті стрічки та шеврони стали символом мужності українських військовослужбовців, добровольців, волонтерів.

Схиляємо голови в пам’ять про тих, хто під його небесно-золотими кольорами віддавав життя «за Україну, за її волю». Про тих, хто в часи великих випробувань тернистими й героїчними шляхами міцно тримав у руках древко національної святині. Вічна пам’ять героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну.  Вічна їм слава.

Під нашим прапором  народилося і вже змужніло нове покоління вільних молодих людей, перше пострадянське покоління, з новим європейським світоглядом.

Не легко нам дається незалежність. Але у нас все вийде. Тому, що ми – народ. Тому, що ми у себе повірили.

Ми йдемо важким шляхом, але у правильному напрямку. Кардинал Любомир Гузар закликав ставитися до України згідно заповіді Божої «шануй отця і матір» та наголошував: «Якою буде наша рідна Україна, залежить від нас, від кожного з нас. Україна буде такою, якою ми її зробимо….»

Незалежність нашої держави – це той здобуток, який виборювали цілі покоління і який ми будемо боронити  надалі!

2018-08-23
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх