8 травня – Дня пам’яті та примирення

 


Дорогі жителі Любешівщини!

Віднедавна Україна приєдналася до європейських країн у відзначенні Дня пам’яті та примирення. Ця традиція доповнює і посилює звичне для нас державне свято – 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, щоби нинішні і прийдешні покоління не забували про жертви тієї страшної війни, в якій кожен п’ятий загинувший – українець…

Друга світова –  найстрашніша трагедія в історії людства. За різними оцінками Україна втратила вбитими від 8 до 10 мільйонів людей. Та війна – то є також і понад два мільйони вивезених на примусові роботи дівчат та юнаків з України. То є  каторга і концтабори.

Саме на території України проходили активні бойові дії, у яких було задіяно більше шістдесяти відсотків дивізій Вермахту і розгромлено їх саме тут.

У січні 45-го американський журналіст Едгара Сноу написав: «Вся ця титанічна боротьба, яку деякі схильні розглядати як славу Росії, була насправді в багатьох аспектах запеклою війною України, яка їй коштувала болючих утрат… Жодна інша країна Європи не зазнала такого руйнування міст, промисловості, сільськогосподарських угідь, загибелі стількох людей!»

У кожній країні, яка обпалена другою світовою, зустрічаємо прізвища українських героїв: на братських могилах в Росії, меморіалах Польщі, на вояцьких хрестах у Франції, Німеччини, в інших країнах Західної Європи.

Звертаючись до наших ветеранів – дякую за їх подвиг. Ви відбили агресію проти України із заходу. І низький вам за це уклін. Та, напевне, навіть у страшних снах ви не могли уявити, що після семидесяти років у мирне життя ваших онуків та правнуків увірветься інша війна – війна зі сходу?!

Молоді воїни Любешівщини! На даний час саме ви захищали та захищаєте суверенітет нашої країни. Ви є представниками нового українського війська: сильного, боєздатного, з рівнем довіри – найвищим у країні. Дякуємо вам за мирне небо над нами, за те, що під вікном не чути грому канонади.

Залишайтесь гідними нащадками героїв Другої світової війни! Вірю, що ми переможемо окупантів, як перемогли наші діди та прадіди 73 роки тому.

Сьогодні, у Днем пам’яті та примирення, ми низько схиляємо голови перед памяттю тих, хто не прийшов з полів другої світової.

Щиро вітаю вас, шановні любешівці, з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.  Сердечно бажаю кожному – доброго здоров’я, душевного тепла, миру та щасливих і довгих літ життя.

Слава українським воїнам усіх часів та поколінь!

Слава Україні!

Голова ради                                    П. Нагорний

2018-05-08
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх