30 квітня “новий” День прикордонника

27 квітня 2018 року Президент України підписав Указ №111/2018 «Про День прикордонника України». Свято відзначатиметься щорічно 30 квітня.

З того часу, як на нашій планеті стали виникати ті чи інші держави, проявилася гостра необхідність у захисті та охороні їх кордонів і територій. Жодній з держав ще ніколи не вдавалося зберегти свою ідентичність, не приділяючи особливої уваги цілісності тієї лінії, яка, нехай і умовно, але відокремлює одне соціальне суспільство від іншого – кордону.

У нашій історії до цієї теми надається величезне значення. Звичайний для всіх травневий День прикордонника, який раніше святкувався 28 травня, походив від Дня прикордонних військ КДБ колишнього СРСР. Але ця історія – не наша, тож саме тому було ухвалено рішення про встановлення нової дати професійного свята українських прикордонників – доречної для незалежної України та обґрунтованими її історією.

Цей день пов’язаний зі століттям Української Національної Революції 1917-1921 років. Тоді державні кордони УНР були визнані насамперед Брестським договором. Його підписання відкрило шлях для вигнання з України більшовисько-російських загарбників. Саме наприкінці квітня 1918 року слов’янська група окремої запорізької дивізії армії УНР під командуванням полковника Володимира Сікевича, звільнивши велику частину Донбасу вийшла на міжнародно визнаний кордон з Росією і тодішнім Доном та встановила на кордоні земель українських і війська Донського «сторожу, дві гармати та під їх салют розгорнула наш прапор». Згодом козаки принесли два високі стовпи, вималювали їх жовто-блакитною фарбою, яку знайшли на станції, на кожному зі стовпів намалювали тризуб, а під ним написали «Українська Народна Республіка». Священик відслужив молебень, окропив святою водою прапори і коли козаки догори стовпи підняли і закопали в землю – музика заграла, заграв наш гімн – гімн України. Гармати дали салют, а козаки крикнули могутнє «Слава!».

Таким чином, 100 років тому українські війська встановили свої символи на кордоні держави, і саме тому дата 30 квітня є найбільш знаковою для відзначення як професійного свята ДПСУ.

Тож від імені депутатського корпусу районної ради та від себе особисто щиро вітаємо працівників Державної прикордонної служби України із професійним святом – Днем прикордонника.

Бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, миру та спокою. Нехай любов до України й людська шана надихають вас на нові звершення у благородній справі служіння Вітчизні.

Слава українським прикордонникам! Слава Україні!

Голова ради                           П. Нагорний

 

 

2018-04-30
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх