Зупинити кір за допомогою вакцинації

Дезінфекційні заходи, інформаційно-роз’яснювальна робота й активізація зусиль із охоплення вакцинацією допоможуть уберегти жителів області, зокрема й дітей, від захворювання на кір. Саме таку думку висловила заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець під час тематичної наради у режимі відеоселектору з керівниками профільних структурних підрозділів органу влади та головами районних державних адміністрацій 2 квітня 2018 року.

Слід зауважити, що про спалах кору на Волині стало відомо наприкінці минулого тижня. Ще 30 березня шпиталізували 10 хворих цією недугою дітей із Турійського району та 7 – із Володимир-Волинського. Упродовж вихідних кількість людей із підозрою на кір в обох районах збільшилася до 16 та 13 осіб, відповідно. У зв’язку з цим, 31 березня цього року на Турійщині провели розширене засідання протиепідемічної комісії, аби напрацювати план дій щодо запобігання поширенню хвороби. Нині ж про запобіжні заходи детально говорили на нараді.

Передусім Світлана Євтихівна заслухала керівників тих райдержадміністрацій, на теренах районів котрих ситуація з поширенням кору найгірша.

– На сьогодні в районі захворіли 16 дітей. Частина з них доїжджають із сіл Задиби та Селець до опорного закладу НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія, – наголосив  голова Турійської райдержадміністрації Орест Василишин. – Попередній спалах кору також трапився у селі Задиби. Тоді захворіли діти ромської національності, котрі мали контакти з мешканцями Закарпаття. Ми, своєю чергою, вжили усіх можливих заходів, аби ліквідувати хворобу. Однак,  минуло два  місяці і все знову повторилося.

Як зазначає Орест Васильович, 13 хворих на кір дітей нині лікуються в Турійській районній лікарні, ще троє – в обласній. Загалом, вони мають легкий та середній ступінь важкості недуги. Аби ж запобігти подальшому поширенню кору, проводять дезінфекцію у класах та шкільних автобусах, якими довозили школярів до навчального закладу. Крім того, оглянули всіх дітей контактної групи на предмет наявності в них високої температури, висипу або ж інших ознак кору. Ознайомившись зі списками учнів школи, спеціалісти з’ясували, що з 460 дітей – 60 не мають щеплень. Причини різні, як-от: небажання вакцинуватися з релігійних переконань, відмова батьків, наявність супутніх хвороб тощо.

Що стосується Володимир-Волинського району, то за словами голови райдержадміністрації Наталії Василець, тут на разі виявлено 13 хворих на кір, 11 із яких мешканці райцентру та 2 – інших населених пунктів. На Іваничівщині також зафіксували два випадки звернення людей з симптомами, котрі нагадують захворювання на кір.

Відтак, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк та директор Волинського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України Наталія Янко наголосили – аби зупинити кір, потрібно максимально охопити щепленням дітей в області.

– Кір – це перший дзвіночок. Якщо за цим відбудеться спалах дифтерії, а таке часто трапляється, тоді є небезпека, що доведеться рахувати не кількість хворих, а померлих від цих недуг осіб, – попередив Ігор Степанович.

Підтвердила слова головного медика Волині і Наталія Янко. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, підкреслила головний державний санітарний лікар регіону, кількість летальних випадків серед хворих на кір становить 4%, тоді як на дифтерію – 50%.

Підбиваючи підсумки наради, заступник керівника найвищого виконавчого органу влади регіону Світлана Мишковець доручила головам усіх районних державних адміністрацій, зокрема й тих, де випадків кору наразі не зафіксовано, вжити випереджувальних заходів, аби уникнути подальшого поширення недуги. Тим паче, на разі канікули, що частково полегшує проведення профілактичних робіт.

2018-04-03
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх