1 квітня День геолога

День геолога – професійне свято геологів, гідрогеологів, інженер-геологів, геофізиків, геохімік, традиційно відзначається в першу неділю квітня. Заснований Указом Президії Верховної Ради СРСР від 31 березня 1966 р. З нагоди відзначення заслуг рядянських геологів у створенні мінерально-сировинної бази країни. В Україні День геолога закріплений відповідним Указом Президента України від 7 лютого 1995 року № 110/95.

Більшу частину XIX століття геологія оберталася навколо питання про найбільш точний вік нашої планети. Оцінки варіювалися від 100 000 до кількох мільярдів років. Найзначнішим досягненням геології в XX столітті був розвиток теорії тектоніки плит. В 1956 році радіометричне датування дозволило визначити вік Землі від 2 до 4,5 мільярдів років.

Слово «геологія» за деякими джерелами вперше було використано Уліссом Альдрованди в 1603 році. Потім в 1778 році французом Жан Андре Делюком, а як закріплений термін в 1779 році Орасіо Бенедиктом де Соссюр. Слова терміна походять від грецького і означають «Вчення про Землю».

На території України зараз нараховується близько 20000 родовищ та рудопроявів, в яких містяться 96 видів корисних копалин. Ринкова вартість цієї мінерально-сировинної бази, за підрахунками вчених, в розрахунку на 1 мешканця України становить орієнтовно 150 тис. доларів.

В України сьогодні функціонує 30 державних топографо-геодезичних та картографічних підприємств. Ці організації виконують загальнодержавні топографо-геодезичні і картографічні роботи з демаркації та делімітації державного кордону, ведуть облік і реєстрацію топографо-геодезичних і картографічних робіт, забезпечують функціонування та розвиток Державної геодезичної мережі України.

Користуючись нагодою, щиро вітаємо усіх працівників геології, геодезії та картографії, науковців, що пов’язали своє життя з дослідженнями у зазначеній сфері з професійним святом – Днем геолога!

Бажаємо наукових відкриттів, нових результатів у дослідженнях, високих світових досягнень премій і визнань. Нехай по достоїнству винагороджується ваша праця і старання. Щастя, благополуччя, здоров’я.

 

 

2018-03-30
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх