Кабінет міністрів схвалив проект закону про засади адміністративно-територіального устрою України та направить його на розгляд Верховної Ради.

Таке рішення уряд ухвалив на засіданні в середу, 21 лютого. «В цьому законі ми чітко визначити, яким чином кореспондентуються повноваження того чи іншого рівня: місто, селище, село, в складі якого формується громада. Ми також визначаємо, що є базове – це громада. Зараз ми йдемо по реформі децентралізації, де є потужна громада, яка має повноваження впроваджувати якісні відносини, якісні сервіси в охороні здоров’я, в освіті», – сказав віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Генадій Зубко.

Він повідомив, що законопроектом встановлюється трирівнева система адміністративно-територіального устрою України – регіональний рівень (АР Крим і області), субрегіональний рівень (райони) та базовий рівень – громади, до складу яких входять один або декілька населених пунктів. Також запроваджується державна реєстрація адміністративно-територіальних одиниць.

«З прийняттям законопроекту про адміністративно-територіальний устрій ми ліквідовуємо дублювання повноважень районної ради і РДА із органами місцевого самоврядування ОТГ, прибираємо надмірні витрати на утримання апарату РДА, підвищуємо якість надання послуг за рахунок збільшення фінансування бюджетів органів місцевого самоврядування в частині створення госпітальних округів, нового освітнього простору тощо. Це є необхідною умовою для подальшої успішної децентралізації», – наголосив Геннадій Зубко.

В Україні до сих пір діє закон про адміністративно-територіальний устрій, який був прийнятий ще в 1981 році Указом Президії Верховної Ради Української УРСР.

З проектом Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України» можна ознайомитись за посиланням.

2018-02-22
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх