Любешівське бюро правової допомоги інформує

Розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

7 січня набув чинності Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”.

В законі міститься визначення “домашнє насильство” як діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Також внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме згідно статті 1732 вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб. (у разі адміністративних стягненнях, сплатах штрафів, фінансових санкціях тощо, для громадян України використовується сума у розмірі 17 гривень )

Крім того, згаданими законодавчими змінами розширено категорію дітей як суб’єктів права на БВПД. Отримати її відтепер можуть не лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (як було дотепер), а усі діти.

Довідково:
Любешівське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: смт Любешів, вул. Незалежності, 76. Тел. (03362)  3 00 93  (пн-пт з 9:00 до 18:00).

2018-01-30
Опубліковано

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх