Відбулось виїзне засідання постійної комісії з гуманітарних питань Любешівської районної ради

28 листопада 2017 року на базі Любешівської центральної районної лікарні відбулось виїзне засідання постійної комісії з гуманітарних питань за участю голови  Любешівської районної ради П.Н.Нагорного та Олега Івановича Куха, головних лікарів Любешівської  центральної районної лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги Любешівського району, завідувачів відділеннями ЦРЛ. Засідання постійної комісії вела її голова Марія Чикида.

Дане засідання було проведено відповідно до рішення постійної комісії з гуманітарних питань від 15 червня 2017 року №13/2 «Про результати роботи головного лікаря Любешівської центральної районної лікарні Іваніва Б. В. щодо виконання плану розвитку ЦРЛ за ІІ півріччя 2016 року та І квартал 2017 року та виконання контракту». На порядок денний засідання було винесено питання «Про виконання рішення постійної комісії з гуманітарних питань від 15 червня 2017 року №13/2».

Дуже жваво обговорювалося виконання  кожного пункту рішення.

Щодо роботи рентгенапарату доповідав головний лікар Любешівської ЦРЛ Іванів Б.В. На запитання членів комісії, у чому полягає причина незлагодженої роботи рентгенапарату, який був придбаний більш як за 2 млн грн. і запущений у роботу лишень рік тому, Богдан Васильович повідомив про те, що для повноцінного використання даного апарату вкрай необхідне обладнання для перегляду та аналізу рентгенограм (моніторів з комп’ютерами). Це обладнання потрібне для кабінетів травматолога, хірурга, невропатологів, терапевта, отоларинголога. Лікар-рентгенолог теж зауважив, що на даний момент немає можливості прочитати рентгензображення із цифрових носіїв (оптичних носіїв). Тож населення району змушене купувати плівки за власний кошт.

Голова районної ради П.Н.Нагорний висловив зауваження головному лікарю щодо безвідповідального ставлення до вирішення даного питання: з якої причини районна влада досі не повідомлена про дану ситуацію і чому не переймається досвід щодо роботи рентгенкабінетів у районах області. Тож одним із пунктів рішення комісія рекомендувала головному лікарю забезпечити робочу командировку лікаря – рентгенолога до Маневицької ЦРЛ з метою вивчення роботи місцевого ренгенкабінену та ренгенапарату зокрема, уточнення кошторису витрат на придбання комп’ютерної техніки та створення мережі.

По питанню роботи стоматологічного відділення Богдан Васильович розповів, що з липня 2017 року у стоматологічному відділенні створено госпрозрахунковий терапевтичний кабінет. Також на госпрозрахунок переведено всіх працівників стоматологічних кабінетів у селах району.

Завідувач стоматологічного відділення Скупейко-Демчук Н.А. зауважила, що тепер лікар-стоматолог має працювати над тим, щоб якісно надавати послуги та гідно конкурувати з іншими. А для цього потрібне сучасне стоматологічне обладнання. Також великою проблемою є відсутність профілактики захворювань ротової порожнини серед школярів району, що породжує інші важкі захворювання організму. З даного питання було прийняте рішення про розробку головним лікарем Любешівської ЦРЛ та завідувачем стоматологічного відділення плану робіт з покращення матеріально-технічної бази кабінету та надання якісних послуг соціально-вразливим верствам населення.

Не менш важливим був розгляд питання роботи клініко- діагностичної лабораторії. Ланевич Н.А., головний лікар ЦПМСД, зауважила, що така лабораторія в Любешівській АЗПСМ відсутня і існує потреба у її створенні. Голова районної ради Нагорний П.Н. та депутат районної ради Кузьмич Н.В. висловили свої важливі зауваження щодо роботи лабораторії, яка знаходиться в Любешівській ЦРЛ. Олег Іванович запропонував також вивчити питання щодо можливості запровадження електронної черги для населення. Тож з даного питання було прийнято рішення про налагодження якісної роботи лабораторії, можливість створення лабораторії на базі Любешівської АЗПСМ та запровадження електронної черги.

Разом з тим, питання надання платних послуг, у відповідності до рішення комісії від 15 червня 2017 року №13/2, виконано не було, тому воно було відображене у даному рішенні комісії з зазначенням конкретних термінів. Головному лікарю Іваніву Б.В. було рекомендовано вивчити досвід Ратнівської ЦРЛ по наданню платних послуг жителям району.

Виконання рішення виїзного засідання постійної комісії проаналізувати та заслухати на засіданні комісії у І кварталі 2018 року.

2017-11-29
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх