20 жовтня Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

17 січня 2005 року Президент України своїм указом заснував Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Цей день був призначений на 20 жовтня. З того моменту під гаслом антиракової боротьби в Україні щорічно проводяться заходи, присвячені проблемі онкологічних захворювань молочної залози.

На сьогоднішній день рак молочної залози посідає в Україні перше місце серед онкологічних захворювань жінок. Захворіти на рак молочної залози ризикують практично кожна жінка і багато чоловіків. Найчастіше ця онкологічна проблема наздоганяє жінок у віці понад 40 років із спадковою схильністю до даного захворювання. Факторами додаткового ризику медики називають пізню менопаузу, куріння, пізні перші пологи, переривання вагітності, ожиріння, несприятливу екологічну ситуацію і т.д.

Рання діагностика раку молочної залози можлива за умов виконання:

  • самообстеження;
  • лікарські профілактичні огляди у сімейного лікаря, який у разі виникнення підозри на захворювання скерує на до обстеження та консультацію відповідного профільного спеціаліста;
  • спостереження і лікування передпухлинної патології;
  • проведення мамографії.

Обстеження молочних залоз проводять у жінок без наявності симптоматики раку молочної залози для того, щоб виявити хворобу якомога раніше з метою зниження показників смертності за рахунок ранньої діагностики недуги.

Єдиний метод боротьби з раковими захворюваннями – лікування в медичних закладах. Лікування поза медичними установами неперевіреними методами й засобами веде до занедбаності хвороби, неможливості наступного радикального лікування.

Кожна жінка повинна відчувати всю відповідальність за своє здоров’я, своєчасно проходити профілактичні огляди і на довгі роки залишатися привабливою, потрібною для родини і найголовніше – здоровою!

2017-10-20
Опубліковано

Вітальне слово Голови Районної ради

Нагорний П.Н.Щиро вдячний Вам за те,
що завітали на офіційний сайт
Любешівської районної ради.

З повагою, голова
Любешівської районної ради
Петро Никонович Нагорний.

КАРТА РАЙОНУ

КАРТА РАЙОНУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Вверх